Najlepsze darmowe atrakcje w Warszawie

Najlepsze darmowe atrakcje w Warszawie

30 marca 2022, godz. 12:02
Udostępnij: Kopiuj link

W Warszawie jest wiele darmowych atrakcji. Wiele z nich zawiera najważniejsze atrakcje miasta. Tyle do zobaczenia, tyle muzeów, tyle restauracji i tyle atrakcji! Podróżując po Warszawie należy pamiętać, że najlepsze rzeczy w życiu są darmowe. Poniżej znajduje się kilka naszych ulubionych najlepszych darmowych atrakcji w Warszawie w Polsce.

Jeśli zastanawiacie się co się dzieje w Warszawie to możecie być pewni, że stolica Polski ma bardzo wiele do zaoferowania. Wśród najciekawszych atrakcji turystycznych nie brakuje bezpłatnych miejsc. Na portalu Aktywna Warszawa Warsaw City info znajdziecie wiele ciekawych atrakcji i wydarzeń w stolicy Polski.

Tańcząca Fontanna

Otwarta w 2011 roku Tańcząca Fontanna działa wieczorami w weekendy w miesiącach letnich. 367 dysz wystrzeliwuje wodę w wieczorne niebo z muzyką, światłami i laserami, aby podkreślić spektakularny efekt. Akompaniamenty muzyczne wahają się od optymistycznego popu do Chopina. Pokazy odbywają się w piątkowe i sobotnie wieczory o 21:00. i biegać przez całe lato.

Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po mieście

Odwiedzający Warszawę doceniają burzliwą i bogatą historię, kolorową architekturę, ukryte uliczki i piękne zielone parki. Niezależnie od Twojej pasji, znajdziesz tutaj bezpłatną wycieczkę pieszą, aby ją zaakcentować. 

 • Historyczne stare miasto
 • Żydowska Warszawa
 • Warszawa na wojnie
 • komunistyczna Warszawa
 • Alternatywna Warszawa
 • Warszawska sztuka uliczna

W prawie wszystkich większych miastach w całej Polsce organizowane są różne wycieczki wspierające i promujące turystykę. Odbywają się codziennie od maja do września, chociaż zdecydowanie zaleca się sprawdzenie harmonogramu wycieczek każdego miasta.

Bezpłatny wstęp do muzeów

Wiele muzeów w Warszawie oferuje jeden dzień bezpłatnego wstępu w tygodniu. 

Wskazówka: odwiedź stronę muzeum, które chcesz odwiedzić, aby zweryfikować dzień wolny.

Łazienki Park

Największy park w Warszawie został pierwotnie zaprojektowany jako park łaźni w XVII wieku, a obecnie jest parkiem publicznym z licznymi pałacami, dworami i pomnikami. Dodatkowo w niedziele przy pomniku Fryderyka Chopina organizowane są bezpłatne letnie koncerty.

Artyści uliczni

Obserwowanie ulicznych wykonawców i innych różnych artystów ulicznych może być prawdziwą przyjemnością, ponieważ wielu z nich jest niezwykle utalentowanych. Upewnij się, że udasz się do Kolumny Zygmunta tuż przed zachodem słońca, aby wziąć udział w tym autentycznym europejskim doświadczeniu.

Spacer Traktem Królewskim

Trakt Królewski jest z pewnością najbardziej spektakularną częścią miasta. Rozpoczyna się na Starym Mieście i ciągnie się na południe przez ponad milę. Start na Krakowskie Przedmieście i dalej na południe mijając:

 • Kampus Uniwersytetu Warszawskiego
 • Kościół św. Anny
 • Pomnik Mikołaja Kopernika
 • Polska Akademia Nauk
 • Plac Trzech Krzyży (z kościołem św. Aleksandra)
 • Łazienki Królewskie

Publiczne plaże nad Wisłą

Prawdopodobnie jednym z najmodniejszych miejsc, jakie napotkasz, jest Wisła o zachodzie słońca. Dołączyliśmy do kilkuset innych osób w Temat Rzeka i złapaliśmy ogon zachodzącego nad Warszawą słońca. Wielu przyniosło swój koc piknikowy oraz jedzenie i napoje, aby obejrzeć zachód słońca. Po zachodzie słońca udaj się za studentami do lokalnych barów i kawiarni, aby napić się kilku koktajli. 

Planując czas wolny w stolicy polecamy sprawdzić aktualne wydarzenia Warszawa.

Galeria: Program obchodów jubileuszu 750-lecia Lublińca

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu