Clean Max – preparat do mycia opryskiwaczy

Clean Max – preparat do mycia opryskiwaczy

31 marca 2022, godz. 10:45
fot. Canva
Udostępnij: Kopiuj link

Stosowanie środków ochrony chemicznej roślin może nam pomóc w wyhodowaniu pięknej roślinności. Jak jednak dbać o opryskiwacz? Jak go myć?

Środki ochrony roślin

Nie zawsze łatwo jest się dowiedzieć, jakie środki chemiczne są najlepsze dla roślin i ich otoczenia. Wiele osób krytykuje stosowanie tego rodzaju substancji, ale w niektórych przypadkach są one jedyną rzeczą, która pomoże uporać się z nieproszonymi gośćmi na cennych kwiatach lub uprawach w ogrodzie – nie można więc zaprzeczyć, że są one niezbędne! Przede wszystkim pamiętaj: środki ochrony roślin służą jednemu celowi – rozwojowi w kierunku lepszych praktyk ogrodniczych. Szkodzą środowisku tylko wtedy, gdy są niewłaściwie stosowane…

Aby chronić swoje uprawy, rolnicy często używają środków ochrony roślin, które są dozwolone przez prawo tylko wtedy, gdy można je uzyskać za pośrednictwem oficjalnych kanałów. Na przykład w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dostępna jest lista wszystkich pozwoleń i nazw handlowych dla tego typu produktów, a także sposób ich wyszukiwania w internetowej bazie danych – to świetne narzędzie, jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu właściwego produktu!

Czyszczenie opryskiwacza

Do mycia po zastosowaniu środków ochrony roślin zaleca się specjalne stanowiska wyposażone w złoże biologicznie czynne. Ten rodzaj podłoża zawiera 25% torfu, 50% słomy i glebę wybraną z wykopanego dołu, co stwarza bardzo dobre warunki w czasie biodegradacji, ponieważ jest bogate w materiał organiczny.

Podczas sprzątania po opryskiwaniu ważne jest, aby umyć także zewnętrzne części sprzętu. Dotyczy to wszystkiego, począwszy od opryskiwaczy i ciągników, a skończywszy na odzieży ochronnej noszonej przez operatorów, którzy pracują w tych miejscach, chcąc zabrać ze sobą wszelkie środki ochrony roślin stosowane na miejscu, które mogły się na nich osadzić w czasie zabiegu ze względu na ich bliskie sąsiedztwo z substancjami stosowanymi w tym czy innym momencie procedury.

Clean Max

Clean Max – preparat do mycia opryskiwaczy to proszek do czyszczenia spryskiwaczy, który pozostawia sprzęt czysty i bez pozostałości! Produkt ten można rozpuścić w wodzie, uzyskując skuteczny roztwór do usuwania brudu z każdej części naszego opryskiwacza – nawet z tych trudno dostępnych miejsc, o których nie myślisz, że mogą wymagać dodatkowej uwagi. Doskonale nadaje się do stosowania po użyciu pestycydów, dzięki czemu nie będą się one osadzać na ścianach lub wewnątrz zbiorników; upewnij się tylko, że nie ma go w pobliżu niczego związanego z płomieniami, ponieważ ten produkt dość mocno się pali.

Aby uniknąć negatywnych skutków stosowania mieszanych środków ochrony roślin, po użyciu takiego środka należy zawsze umyć opryskiwacz. Pozostawione resztki mogą bowiem osłabić ich skuteczność i zaszkodzić uprawom, jeśli nie zostaną wcześniej odpowiednio zmyte! Ważne jest także, aby wyczyścić wszystkie części opryskiwacza, aby zapobiec gromadzeniu się osadów na powierzchniach wewnętrznych, w tym także na dyszach/liniach; w przeciwnym razie mogą one ulec zatkaniu z powodu nagromadzonych zanieczyszczeń, co może doprowadzić do awarii opryskiwacza podczas pracy.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu