Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Pawonków: kierowca spowodował kolizję i stracił prawo jazdy

Pawonków: kierowca spowodował kolizję i stracił prawo jazdy

31 marca 2022, godz. 12:40
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

20-letni mieszkaniec Częstochowy spowodował w rejonie Pawonkowa kolizję. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Sytuację relacjonuje lubliniecka policja:

"We wtorek 29 marca lublinieccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zderzenia trzech pojazdów w rejonie skrzyżowania drogi krajowej DK46 z ulicą Pawonkowską, na terenie gminy Pawonków. Jak ustalili mundurowi, sprawcą kolizji był 20-letni kierujący samochodem osobowym marki Honda, który zbliżając się do skrzyżowania z krajówką, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu go poprzedzającego. Młody kierowca uderzył w tył stojącego przed nim na skrzyżowaniu volkswagena, a ten siłą rozpędu uderzył w kolejny pojazd oczekujący na włączenie się do ruchu. Wszyscy kierujący biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi i nikt nie odniósł obrażeń. 

Zgodnie z nowym taryfikatorem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1100 złotych, a na jego konto dopisanych zostało 6 punktów. Dodatkowo mundurowi zatrzymali mieszkańcowi Częstochowy prawo jazdy, gdyż po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że w przeciągu niespełna dwóch lat od wydania prawa jazdy było to już jego kolejne, poważne naruszenie przepisów wymienionych przez ustawodawcę, jako skutkujące w przypadku młodych stażem kierujących zatrzymaniem uprawnień i skierowaniem na ponowny egzamin."

Policja przypomina również, że każdy młody stażem kierujący powinien pamiętać, że obowiązujące przepisy przewidują dwuletni okres próbny dla nowych kierowców: 

"Młody kierowca straci prawo jazdy m.in. w przypadku przekroczenia w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy, liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego lub stwierdzenia, na podstawie prawomocnych rozstrzygnięć, że w okresie 2 lat od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy, popełnił on przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy wykroczenia określone w art. 86 § 1 lub 2, art. 87 § 1, art. 92a w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/h lub art. 98 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2021 r. poz. 281)." 

Źródło: KPP Lubliniec

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu