Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

news

Jakie marki produkują auta premium?

4 kwietnia 2022, godz. 7:16
fot. Shutterstock
Udostępnij: Kopiuj link

Często czytając o danym samochodzie można dowiedzieć się, że należy on do segmentu premium. Auta tego typu wbrew pozorom produkują jednak nieliczne marki, które są synonimem luksusu, komfortu oraz dobrych osiągów. Po czym poznać auta premium i jakie marki zajmują się ich produkcją oraz sprzedażą?

Po czym rozpoznać auta premium?

Samochody z segmentu premium to auta najlepsze w swoim segmencie. Auta premium można zaliczyć do tej kategorii poprzez pewne cechy, które są dla nich typowe. Samochody tego typu to przede wszystkim auta, które charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Do ich stworzenia wykorzystuje się materiały wysokiej jakości takie jak skóra, a ilość plastiku jest ograniczona do absolutnego minimum. Do tego elementy wnętrza są idealnie spasowane, a wyposażenie stoi na bardzo wysokim poziomie i zawiera innowacyjne systemy bezpieczeństwa, a także rozbudowany system multimedialny zapewniający kontrolę nad autem, jak i rozrywkę.

Kto produkuje samochody z segmentu premium?

Na rynku europejskim dostępnych jest pięciu głównych producentów, którzy są typowymi przedstawicielami segmentu premium. Wbrew pozorom nie zaliczamy do nich takich marek jak Porsche, Ferrari, czy też Lamborghini, gdyż producenci tego typu znajdują się w swojej własnej klasie z racji na produkcję dużej ilości supersamochodów oraz aut sportowych.

Rolę typowych producentów segmentu premium pełni przede wszystkim niemiecka wielka trójka. Mowa tu o Audi, BMW i Mercedesie. Pierwsza z tych marek oferuje szeroki wybór aut od segmentu B po segment F. Audi najbardziej znane jest ze swoich limuzyn prezentujących iście sportowe osiągi, a więc z aut takich jak Audi A6, czy też A8. Sporą popularnością cieszy się też Audi RS6 Avant, które wśród wielu uważane jest za najlepsze kombi świata.

BMW z kolei znane jest ze swojego sportowego zacięcia, a także produkcji wybitnych limuzyn. BMW serii 5 oraz 7 to auta chętnie wybierane od lat przez polityków niezależnie czy mowa o członkach parlamentu, czy też takich personach jak kanclerz Niemiec. Mercedes to z kolei jedno z ulubionych aut milionerów, którzy chcą pokazać swój majątek poprzez pokazanie się na tylnym siedzeniu S klasy, która jest jedną z najlepszych limuzyn na całym świecie.

Pozostali producenci premium nie pochodzą z Niemiec. Jeden z nich to szwedzkie Volvo. Marka ta znana jest przede wszystkim z ogromnego komfortu oraz bycia pionierami w kwestii bezpieczeństwa. Wprowadza ona na rynek wiele innowacyjnych systemów bezpieczeństwa, a wszystko rozpoczęło się w latach 50. za sprawą pasów bezpieczeństwa. Piątkę największych marek premium zamyka japoński Lexus, który jest marką stworzoną przez Toyotę. Systemy hybrydowe i egzotyczna stylistyka to jedne z największych atutów tego producenta.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu