Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Urszula Kempa i Ewa Kozłowska gościnnie na warsztatach z seniorami

Urszula Kempa i Ewa Kozłowska gościnnie na warsztatach z seniorami

4 kwietnia 2022, godz. 10:23
fot. i inf. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Uczestniczki warsztatów z cyklu „Kreatywni 60+” w marcu gościły u siebie Urszulę Kempę – specjalistkę w tworzeniu pięknych rzeczy z bibuły. W kwietniu z Ewą Kozłowską dadzą się porwać przygodzie z makramą.

Urszula Kempa do rękodzieła podchodzi z miłością: czasem trzeba działać delikatnie, a niekiedy z przekonaniem i mocą. Jej prace z bibuły zachwycają i inspirują do podjęcia próby stworzenia własnej kolekcji papierowych kwiatów. Znamy ją z warsztatów „Pożegnanie lata z bibułą” prowadzonych podczas Jarmarku Rękodzieła. Na zajęciach z seniorkami gościła już dwukrotnie. „Cuda z bibuły” oraz bukiety z papierowych, polnych kwiatów zapadły w pamięć uczestniczek. Dlatego z radością wzięły udział w kolejnych warsztatach zatytułowanych „Wiosna z bibułą”. Tym razem tworzyły pierwsze wiosenne kwiaty – białe krokusy. Pani Urszula każdą uczestniczkę traktowała z uwagą, pomagając i dając cenne wskazówki. Na koniec zajęć seniorki stanęły do wspólnego zdjęcia, tworząc jedyny w swoim rodzaju bukiet.

A już w kwietniu na warsztatach kolejny gość, Ewa Kozłowska, która wprowadzi uczestniczki w tajniki makramy. Nazwa „makrama” pochodzi z języka arabskiego i oznacza: „wiązana ozdoba”. Jest to technika polegająca na wiązania sznurków za pomocą palców. Nie potrzeba tutaj szydełka, igieł, kleju, a jedynie odrobinę cierpliwości i wprawy, której nabiera się z czasem. Dzięki tej technice możemy stworzyć oryginalną ozdobę w stylu boho i ozdobić nią doniczkę, okno lub ścianę. 

Warsztaty odbędą się 22 kwietnia o 13.00. Zapisy ruszają 7 kwietnia o godz. 15.00 w Galerii pod Glinianym Aniołem osobiście lub telefonicznie.
 

Galeria: Urszula Kempa i Ewa Kozłowska gościnnie na warsztatach z seniorami

fot. MDK Lubliniec fot. MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu