Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Niedzielne huki nad powiatem lublinieckim. Było je słychać również w Opolu

Niedzielne huki nad powiatem lublinieckim. Było je słychać również w Opolu

5 kwietnia 2022, godz. 9:25
Udostępnij: Kopiuj link

W niedzielę 3 kwietnia, chwilę przed godz. 15.00, doszło do niepokojącego zdarzenia. W okolicach powiatu lublinieckiego słychać było dwa potężne huki. Dźwięki były słyszane również w okolicach Opola. Najprawdopodobniej zostały wygenerowane przez samoloty poruszające się z naddźwiękową prędkością. 


Takie wnioski można wyciągnąć jednak tylko z relacji własnej oraz mieszkańców, którzy podzielili się swoimi wrażeniami na temat tego zdarzenia na lokalnych facebookowych grupkach. Dodatkowo niebo było tego dnia pochmurne, więc wnioskować można tylko po dźwiękach (po dwóch hukach słychać było również dźwięki silników odrzutowych co rzeczywiście możne wskazywać na samolot). 

W celu zdobycia dodatkowych informacji skontaktowaliśmy się z lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo – PSP Lubliniec oraz KPP Lubliniec. W związku z tym zdarzeniem, zarówno Straż Pożarna, jak i Policja nie odnotowały jednak żadnych zdarzeń i interwencji.

Podobnie oznajmiają JWK Lubliniec oraz 10. Opolska Brygada Logistyczna. Jednostki nie posiadają bowiem informacji na temat opisanego zdarzenia. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu