Powiat lubliniecki: ilu uchodźcom z Ukrainy nadano numer PESEL?

Powiat lubliniecki: ilu uchodźcom z Ukrainy nadano numer PESEL?

5 kwietnia 2022, godz. 12:45
Udostępnij: Kopiuj link

Starosta lubliniecki po raz kolejny zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego. W jego trakcie podane zostały informacje na temat uchodźców z Ukrainy przebywających w powiecie lublinieckim.

Starosta Joachim Smyła poinformował, iż obecnie na terenie powiatu lublinieckiego, w 20 ośrodkach, z którymi podpisane zostały stosowne umowy, przebywa 437 uchodźców z Ukrainy. Wykaz tych ośrodków można znaleźć TUTAJ.

Burmistrzowie i wójtowie przekazali również informacje o ilości nadanych numerów PESEL. Ich liczba prezentuje się następująco:

Gmina L. osób z nadanym nr PESEL
Lubliniec 470
Koszęcin 180
Woźniki 147
Herby 138
Kochanowice 134
Boronów 90

Na posiedzeniu został poruszony również temat aktywizacji zawodowej obywateli Ukrainy oraz pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Szczegółowo pisze o tym Starostwo Powiatowe w Lublińcu w relacji z posiedzenia sztabu kryzysowego:

https://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/aktywizacja-zawodowa-i-pomoc-osobom-z-niepelnosprawnosciami-tematami-posiedzenia-sztabu-kryzysowego-n4799

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu