Reakcja świadków pomogła zatrzymać nietrzeźwego kierowcę w Lublińcu

Reakcja świadków pomogła zatrzymać nietrzeźwego kierowcę w Lublińcu

6 kwietnia 2022, godz. 9:56
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Po raz kolejny dzięki świadkom zdarzenia lublinieckim policjantom udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Kierujący samochodem uderzył w znak drogowy przy ul. Plebiscytowej w Lublińcu. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. KPP Lubliniec relacjonuje to zdarzenie:

„W niedzielę 3 kwietnia krótko po godzinie 20.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Plebiscytowej w Lublińcu samochód osobowy marki Audi uderzył w znak drogowy całkowicie go niszcząc. Z relacji osoby zgłaszającej, która jechała za audi wynikało, że sprawca może być pod wpływem alkoholu.”

„Po kolizji ze znakiem, kiedy kierujący audi zatrzymał się na pobliskim parkingu i wysiadł aby ocenić uszkodzenia swojego pojazdu świadkowie zdarzenia uniemożliwili mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki, jednocześnie informując o wszystkim Policję. Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili przypuszczenia osoby zgłaszającej. Badanie stanu trzeźwości sprawcy, którym okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego wykazało, że miał on w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Teraz oprócz utraty prawa jazdy grozi mu grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara 2 lat więzienia. Dodatkowo odpowie za zniszczenie znaku i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym po alkoholu, za które nowy taryfikator przewiduje karę w wysokości nie niższej niż 2500 złotych i 6 punktów karnych.”

Policja gratuluje obywatelskiej postawy osobie, która powiadomiła mundurowych oraz świadkom zdarzenia, którzy nie wahali się zareagować. Jednocześnie przypomina się, aby widząc naruszenie przepisów prawa reagować zgodnie z założeniami kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu