W Lubitece można oglądać wystawę „Jan Paweł II na znaczkach pocztowych świata – papież pielgrzym”

W Lubitece można oglądać wystawę „Jan Paweł II na znaczkach pocztowych świata – papież pielgrzym”

7 kwietnia 2022, godz. 8:18
fot. i inf. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

„Jan Paweł II na znaczkach pocztowych świata - papież pielgrzym" to tytuł wystawy, którą w ramach 750 –lecia Jubileuszu Miasta Lublińca oraz 50-lecia Koła nr 5 Polskiego Związku Filatelistów w Lublińcu zorganizowała Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy. Wernisaż odbył się 1 kwietnia, na dzień przed 17 rocznicą śmierci Jana Pawła II. 

Celem było upamiętnienie i przybliżenie sylwetki jednej z najważniejszych i najbardziej zasłużonych postaci w historii polskości. Ciekawa kolekcja znaczków z 104 podróży apostolskich Jana Pawła II pochodzi ze zbiorów Bolesława Mostka - mieszkańca Lublińca, który profesjonalnie filatelistyką zajmuje się od 1970 roku, a tematem Jana Pawła II - od momentu wyboru ks. kardynała Karola Wojtyły na papieża w 1978r. Jego marzeniem było posiadanie autografu papieża, co udało mu się zrealizować w 2003 roku z pomocą ks. biskupa Stanisława Dziwisza.

W otwarciu wystawy uczestniczyli poseł na Sejm RP Andrzej Gawron, burmistrz miasta Lublińca Edward Maniura, wiceburmistrz Anna Jonczyk Drzymała, Radni Rady Miasta, Prezes Koła nr 2 Polskiego Związku Filatelistów Eugeniusz Pradela, przedstawiciel duchowieństwa oraz mieszkańcy.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy, która dostępna jest na wszystkich kondygnacjach Lubiteki do 30 kwietnia w godzinach otwarcia - od wtorku do piątku 10.00-19.00 oraz w sobotę 10.00-15.00.

Galeria: Wernisaż wystawy Jan Paweł II na znaczkach pocztowych świata – papież pielgrzym

fot. nadesłana: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu fot. nadesłana: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu fot. nadesłana: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu fot. nadesłana: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu fot. nadesłana: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu