MOPS Lubliniec: Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności. Zebrano ponad tonę produktów

MOPS Lubliniec: Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności. Zebrano ponad tonę produktów

7 kwietnia 2022, godz. 9:52
inf. MOPS Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W miniony weekend na terenie Lublińca odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jak informuje MOPS Lubliniec, dzięki ofiarności mieszkańców udało się zebrać 1 tonę i 202,393 kg produktów żywnościowych w tym: oleje, mąka, cukier, słodycze, konserwy, makarony, ryże.

W zbiórce udział wzięło 113 wolontariuszy – dorośli i młodzież z lublinieckich szkół. Pomoc trafi do podopiecznych MOPS, którzy znajdują się w trudnej sytuacji bytowej, w tym osób samotnych, schorowanych oraz ukraińskich rodzin.

Serdeczne podziękowania przekazujemy wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością oraz lublinieckim szkołom, które zaangażowały się w akcję, a także pracownikom sklepów: Lidl, Kaufland  i Biedronki za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Nasze podziękowania kierujemy również do specjalnej grupy wolontariuszy, którzy pomagali nam przy technicznej obsłudze zbiórki.

Koordynatorki  MOPS: 
Katarzyna Lampa, Justyna Kucia

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu