Co zabrać na wakacje w góry z dzieckiem?

Co zabrać na wakacje w góry z dzieckiem?

8 kwietnia 2022, godz. 10:39
Materiał zewnętrzny, fot. pixabay.com
Udostępnij: Kopiuj link

Stare powiedzenie głosi, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Dlatego, niezwykle ważne jest to, by w dzieciach wyrabiać dobry nawyk spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeżeli zatem chcemy, by nasze maluchy aktywnie bawiły się na zewnątrz, a nie tylko spędzały czas wolny w świecie wirtualnym, wiosna to najlepsza pora, by ich zachęcić do różnych wędrówek. Pomysłów na wypoczynek w ruchu jest tak naprawdę całe mnóstwo, ale jeżeli jesteśmy pasjonatami gul, niewątpliwie warto zaszczepić tego bakcyla również w naszych pociechach. To co – Wybieramy się w góry?

Przygoda z dzieckiem, czyli aktywne spędzanie czasu

Jeżeli szczególnie lubimy piesze wycieczki, nie ma żadnych przeciwwskazań, by zachęcać do tego maluchów już od pierwszych chwil i użycia. Dziecko możemy transportować w chuście lub zdecydować się na nosidło ergonomiczne. Jednak bezwzględnie musimy pamiętać, by maluch pozostawał pod opieką fizjoterapeuty, gdyż długi czas spędzony w nosidle może niekorzystnie wpłynąć na jego stawy biodrowe i przyczynić się do późniejszych problemów nawet z kręgosłupem i postawą. Dlatego jeżeli zamierzamy zabrać kilkumiesięczne dziecko na pieszą wędrówkę najlepszym rozwiązaniem będzie chusta, jako środek transportu.

W przypadku nieco starszych dzieci, świetnie sprawdzi się nosidełko turystyczne, która będzie również wygodne dla rodziców. Wstępem do tego typu turystyki okaże się być wędrówka na plecach rodziców lub opiekunów. Oczywiście nie ma konkretnych zaleceń, kiedy maluch może wybrać się w góry w. chusta sprawdzi się w przypadku pieszych wędrówek płaskich, a nosidełko ergonomiczne przeznaczone jest już do wypraw w góry. Przyjmuje się, że w okolicach 8 miesiąca życia dziecka taką wyprawę możemy mu zagwarantować. Musimy jednak pamiętać, że wszystko jest kwestią indywidualną, i niektóre dzieci wcześniej, a inne później będą zainteresowane tego typu spędzaniem czasu. Niewątpliwie, jeżeli nasz maluch nie będzie zadowolony z tego typu atrakcji, nie warto nosiłam go przekonywać.

Piesze wędrówki z kilkuletnim dzieckiem

Kilkuletni maluch to już doskonały kompan do różnego rodzaju wędrówek. istotne jest jednak to, że Podczas planowania tego typu urlopu lub wycieczki powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Kluczowe jest to, by dokładnie wyposażyć garderobę malucha. oczywiście, wszystko zależy od tego, w jakie góry się wybieramy. Jeżeli planujemy tylko i wyłącznie wędrówki po niskich partiach lasu lub spacer wzdłuż strumyka świetnie sprawdzą się kalosze dziecięce. Kalosze dla dzieci to niewątpliwie buty wielozadaniowe. Znajdziemy zarówno kalosze dla chłopca, jak i kalosze dla dziewczynki, które z pewnością przypadną do gustu najbardziej wymagającym dzieciom. Musimy jednak pamiętać, by kalosze dziecięce, które zamierzamy kupić, spełniały kilka podstawowych aspektów. Zarówno kalosze dla dziewczynki, jak i kalosze dla chłopca, powinny być bezwzględnie wygodne i lekkie. Optymalna długość cholewki to taka, która sięga do połowy łydki. Na uwagę zasługuje również fakt, że kalosze dziecięce powinny być wyposażone w odpowiednią wkładkę, dzięki czemu stopa malucha nie będzie się pocić. Kluczowa jest również to, w kalosze dla dzieci posiadały antypoślizgową podeszwę, dlatego też nie będzie ryzyka, że maluch łatwo poślizgnie się podczas spacerów. Oczywiście kalosze dla dziewczynki mogą być w różne, kolorowe wzory, ale musimy pamiętać, że tego typu rozwiązania znajdziemy również także jeżeli chodzi o kalosze dla chłopca.

My się deszczu nie boimy

Kalosze dziecięce świetnie sprawdzą się zarówno podczas dłuższych pieszych wędrówek, jak i Przydadzą nam się w codzienności. Zarówno kalosze dla chłopca, jak i kalosze dla dziewczynki będą wspaniałymi butami chociażby podczas spacerów w deszczu, drogi do przedszkola i tak dalej. Warto zwrócić uwagę jednak na to, by kalosze dla dzieci były wykonane z wysokiej jakości materiałów i przede wszystkim muszą być one wygodne, jak i bezpieczne, co sprawi, ze maluch będzie je chętnie nosił.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu