Działo się w Lubitece – podsumowanie ostatnich wydarzeń

Działo się w Lubitece – podsumowanie ostatnich wydarzeń

11 kwietnia 2022, godz. 10:35
fot. i inf. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu podsumowała swoje ostatnie wydarzenia. Oto co działo w zeszłym tygodniu w Lubitece:

TRENING UWAŻNOŚCI MINDFULNESS DLA DZIECI Z RODZICAMI

Rodzice z dziećmi, 7 kwietnia, już po raz trzeci spotkali się na warsztatach mindfulness (uważność) w ramach projektu ZAKODOWANA BIBLIOTEKA dofinansowanego przez Fundację BGK  w programie "Na dobry początek" 2021. 

Pod okiem doświadczonej trenerki Teresy Moryson uczestnicy spotkań uczą się prostych, a zarazem skutecznych ćwiczeń, zabaw i zadań uczących  spokoju, sztuki panowania nad myślami i emocjami oraz bycia „tu i teraz”. Wspólne odkrywanie uważności jest ciekawą przygodą i pomostem wspierającym relację rodzic-dziecko.

To wspaniała umiejętnością, by być spokojniejszym i bardziej obecnym z dzieckiem, wiązać i dostrzegać sygnały dziecka, zmniejszać stres i niepokój oraz czuć się bardziej pozytywnym i żywym. 

Mindfulness to żadna wyjątkowa ideologia, to po prostu zatrzymanie się w celu dostrzeżenia tego wszystkiego, co związane jest z naszym życiem. Niby takie zwyczajne, a niestety tak rzadkie we współczesnym, zaganianym świecie. 

ACH...WIOSNA!!! MUZYCZNY KONCERT 

W czwartkowe południe, 7 kwietnia, w Lubitece odbył się wiosenny koncert muzyczny w wykonaniu artystów z zaprzyjaźnionej szkoły muzycznej PasjonArt Akademia Umiejętności Artystycznych.

Wiosenne piosenki to niesamowita mieszanka brzmień, uczuć, nastroju, pejzażu, zapachu, wspomnień, których na co dzień doświadczamy. Podczas koncertu wykonawcy dostarczyli publiczności  mnóstwo pozytywnych emocji, a jego energia i świeżość wprowadziła słuchaczy w doskonały nastrój. Był to prawdziwy pokaz umiejętności muzycznych i wokalnych, ale przede wszystkim miło spędzone popołudnie dla wszystkich przybyłych na koncert. 

ZAKODOWNA BIBLIOTEKA

W miniony piątek, 8 kwietnia, najmłodsi uczestniczyli w zajęciach wprowadzających do kodowania i programowania ucząc się przy tym języka angielskiego. Poprzez zabawową formę zdobywali umiejętności lepszego radzenia sobie z nowymi technologiami. Zajęciom zawsze towarzyszy literatura. Prowadzące panie Iwona Śleziona-Plawgo i Aleksandra Błaśkieiwcz przygotowały  ćwiczenia i zabawy do opowiastki "Molly the Monkey gives Bananas to her friends" (Małpka Molly daje przyjaciołom banany). Głównymi bohaterami spotkania były małe roboty edukacyjne – Photon - sterowany za pomocą tableta oraz Ozoboty i Geniboty. Te nowoczesne i innowacyjne zabawki edukacyjne dały uczestnikom  mnóstwo radości podczas ich obsługi. Zapoznali się z ich możliwościami na tyle, by samodzielnie planować trasę i zadania, jakie miały wykonać. Dzieci bardzo zaangażowały się w zabawę i entuzjastycznie reagowały na wykonywane przez roboty czynności.

Kolejne zajęcia odbędą się w piątek o godzinie 16.00 w następujących terminach:
-22 kwietnia "Spike the Sparrow builds his nest" (Wróbelek Spike buduje swoje gniazdo)
-29 kwietnia "Kay the Kitten goes on a long weekend" (Kotek Kay wyjeżdża na długi weekend).

WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE 

Uczestnicy sobotnich (9 kwietnia) warsztatów plastycznych Vedic Art malowania emocjami "WIELKANOCNA PISANKA" wykonali piękne, duże wielkanocne jajko z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych. Uczestnicy nie musieli umieć malować, znać technik malarskich, po prostu brali farby, spontanicznie wybierali kolory, układali je w kształty. Dzięki temu powstała piękna ozdoba pod czujnym okiem prowadzącej pani Klaudii Madury. 

Na tym właśnie polegają warsztaty Vadic Art. To nie tylko miłe i kreatywne spędzanie czasu, to  możliwość realizacji różnorodnych pomysłów artystycznych i ogrom pozytywnych emocji, a także rozwijanie zdolności i cech osobowościowych. Był to pięknie spędzony czas, wspaniała atmosfera, troskliwa i pełna energii prowadząca. Warsztaty umiliły dzieciom  oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.
 

Galeria: Podsumowanie wydarzeń w Lubitece

Fot. nadesłana: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Fot. nadesłana: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Fot. nadesłana: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Fot. nadesłana: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Fot. nadesłana: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu