Zatrzymano sprawcę kradzieży elementów studzienek kanalizacyjnych

Zatrzymano sprawcę kradzieży elementów studzienek kanalizacyjnych

13 kwietnia 2022, godz. 8:13
fot. KPP Lubliniec, inf. KPP Tarnowskie Góry
Udostępnij: Kopiuj link

Między 24-25 marca na terenie Woźnik dokonano kradzieży sześciu sztuk wpustów żeliwnych stanowiących górną część ulicznych studzienek kanalizacyjnych. Do podobnych sytuacji dochodziło również na terenie powiatu tarnogórskiego. Od początku roku zniknęło tam ponad 50 kratek ściekowych. Sprawca kradzieży został już zatrzymany. Sytuację relacjonuje KPP w Tarnowskich Górach:

Tarnogórscy policjanci pracowali nad sprawą kradzieży żeliwnych pokryw studzienek ściekowych, do których dochodziło na terenie całego powiatu tarnogórskiego. Od początku roku skradziono nawet kilkanaście sztuk kratek ściekowych. Pokrywy studzienek znikały w Tarnowskich Górach, Miasteczku Ślaskim, Świerklańcu i Kaletach. Jak się również okazało, do podobnych zdarzeń dochodziło na terenie powiatu lublinieckiego. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania sprawców. Ustalili, kto może odpowiadać za braki żeliwnych spustów ściekowych. Kwestią czasu było, aż sprawca sam wpadnie w ich ręce.

W piątkowy wieczór dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy przyjechali w rejon stacji wodociągowej w Miasteczku Śląskim i podejrzanie się zachowują. Skierowany na miejsce patrol zastał wskazany przez zgłaszającego pojazd, a w nim dwóch mężczyzn. Uwagę mundurowych przykuło nerwowe zachowanie osób. Policyjna kontrola wykazała, że jeden z mężczyzn posiada przy sobie narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że podejrzane zachowanie i narkotyki to nie wszystko, co mieli na sumieniu. Właścicielem kontrolowanego volkswagena okazał się sprawcą kradzieży pokryw studzienek na terenie całego powiatu. Mundurowi ustalili, że przywłaszczył 53 sztuki kratek ściekowych, co spowodowało 48 000 złotych strat. 29-latek mieszkający w powiecie tarnogórskim przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

Natomiast jego towarzysz odpowie za posiadanie narkotyków, które policjanci ujawnili przy nim i w jego miejscu zamieszkania. 32-latek przechowywał w swoim domu również papierosy bez oznaczenia polskimi znakami akcyzowymi. Posiadając ponad 500 paczek wyrobów tytoniowych, uszczuplił podatek akcyzowy w kwocie blisko 10 tysięcy złotych. Sprawą posiadania narkotyków i wyrobów akcyzowych bez polskich oznaczeń zajmie się teraz sąd. 

Źródło: KPP Tarnowskie Góry

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu