Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Śniadanie Wielkanocne w DDP „Klub Seniora”

Śniadanie Wielkanocne w DDP „Klub Seniora”

15 kwietnia 2022, godz. 9:31
fot. i inf. MOPS Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W dniu 13 kwietnia, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, w siedzibie Domu Dziennego Pobytu „Klub Seniora” w Lublińcu pracownicy wraz z podopiecznymi zorganizowali uroczyste Śniadanie Wielkanocne.

Podczas śniadania, które odbyło się w miłej i rodzinnej atmosferze przy stołach zastawionych świątecznymi potrawami, wszyscy obecni poczuli atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiejnocy. Świąteczne życzenia złożyli seniorom zaproszeni goście: Burmistrza Miasta Lublińca Edwarda Maniura, Zastępca Burmistrza Anna Jonczyk-Drzymała, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Aleksandra Kowalczyk, Przewodnicząca Śląskiej Rady ds. Seniorów Zuzanna Geilke oraz Ojciec Maciej Michałowski OMI, który także pobłogosławił przygotowane pokarmy. 

fot. MOPS Lubliniec

Niedzielne, uroczyste Śniadanie Wielkanocne to piękna tradycja. Polskie rodziny co rok zasiadają do wielkanocnego stołu, aby świętować zmartwychwstanie Jezusa podczas wspólnego, porannego posiłku. Podczas uczty towarzyszą im przepyszne potrawy, które stanowią nieodłączny element Wielkanocy. Zazwyczaj śniadanie rozpoczyna się od dzielenia jajkiem i życzenia sobie wesołych świąt. Ta tradycja zbliżona jest do dzielenia się opłatkiem podczas świąt Bożego Narodzenia.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu