Lublinieckie służby podsumowują świąteczny weekend

Lublinieckie służby podsumowują świąteczny weekend

19 kwietnia 2022, godz. 13:37
Udostępnij: Kopiuj link

Długi, świąteczny weekend już za nami. Podczas, gdy większość osób spędza ten czas w domu nie pracując, służby bezpieczeństwa czuwają. Lubliniecka policja oraz straż pożarna podsumowuje okres świąteczny w powiecie lublinieckim.

Jak informuje rzecznik prasowy KP PSP Lubliniec, mł. bryg. Wojciech Kwapień, w powiecie lublinieckim było przez weekend spokojnie. Od soboty do poniedziałku straż pożarna odnotowała 4 zdarzenia: 

  • 2 x pożary suchych traw (w Lublińcu)
  • 2 x plamy substancji ropopochodnej na jezdni (w Taninie oraz w Sierakowie Śląskim) 

Więcej pracy miała za to policja. Z ich relacji wynika, że od wielkanocnego piątku do poniedziałku na drogach powiatu lublinieckiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których ranna została 1 osoba, a 1 osoba poniosła śmierć. Odnotowano również 6 kolizji drogowych oraz zatrzymano 3 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pomimo spożytego wcześniej alkoholu lub będąc pod wpływem środków odurzających.

Dodatkowo, w sobotę funkcjonariusze z grupy SPEED zabezpieczyli spontaniczny zlot pojazdów „Illegal Night Lubliniec”, który odbył się na parkingu przy centrum handlowym „Karuzela”. Jak wynika z relacji, policjanci nałożyli 33 mandaty karne, zastosowali 5 pouczeń i sporządzili 1 wniosek o ukaranie do sądu. Zatrzymanych zostało również 7 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. W okresie świątecznym policjanci przeprowadzili łącznie 80 interwencji – podsumowuje lubliniecka policja.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu