Kim jest wedding planner i czy warto go zatrudnić?

Kim jest wedding planner i czy warto go zatrudnić?

20 kwietnia 2022, godz. 7:56
Udostępnij: Kopiuj link

Organizacja ślubu i wesela jest wymagającym przedsięwzięciem niemal pod każdym względem. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem wśród przyszłych nowożeńców cieszą się usługi wedding plannera – osoby, która za odpowiednią opłatą, wyręczy nas w tej kwestii. Moda na zatrudnianie konsultanta ślubnego przywędrowała do nas z Zachodu i wszystko wskazuje na to, że popularność tego typu usług z roku na rok będzie systematycznie rosła. Sprawdźmy, czy rzeczywiście warto nawiązać współpracę z wedding plannerem i jak szybko znaleźć godnego zaufania wykonawcę.

Wedding planner – prawa ręka ślubnych przygotowań

Wedding planner to stosunkowo nowa profesja, która narodziła się w USA. Stopniowo stawała się popularna także na Zachodzie Europy, skąd kilka lat temu dotarła także nad Wisłę. Obecnie w Polsce działa liczna rzesza wedding plannerów, nazywanych także konsultantami ślubnymi, który oferują swoje usługi nowożeńcom w zakresie planowania ślubów i wesel. Współpraca z nimi wiąże się, co prawda, z kolejnym ślubnym wydatkiem, jednak w zamian gwarantuje oszczędność czasu, nerwów oraz stresu, które nieodłącznie wiążą się z przygotowaniami ślubnymi prowadzonymi na własną rękę.

Wedding planner jest w stanie zorganizować ślub i wesele od A do Z, dopilnować wszystkich terminów, znaleźć najlepszych wykonawców oraz spełnić niemal każde marzenie młodej pary. Zdejmuje z młodych większość ciążących na nich obowiązków oraz bierze na siebie pełną odpowiedzialność za ich realizację. Jest to świetne rozwiązanie dla tych par, które mają mało czasu na ślubne przygotowania lub po prostu boją się, że samodzielnie nie sprostają temu wyzwaniu. Organizacja udanego ślubu wymaga bowiem sporo cierpliwości, doświadczenia oraz zaangażowania. Każdy błąd może nas przy tym kosztować sporo nerwów i pieniędzy.

Gdzie szukać profesjonalnych konsultantów ślubnych?

Rosnąca z roku na rok popularność usług świadczonych przez wedding plannerów sprawiła, że w Polsce coraz więcej osób decyduje się na spróbowanie swoich sił w tej profesji. Większość początkujących konsultantów metodą prób i błędów uczy się tajników nowej profesji, a doświadczenie zdobywa niejako „kosztem” swoich klientów. Przyszli nowożeńcy, którym zależy na wysokiej jakości usług oraz współpracy z profesjonalnym, doświadczonym wedding plannerem, powinni więc szukać go wyłącznie w sprawdzonych miejscach. Jednym z nich jest portal ślubny Wesele z Klasą, na którego łamach zamieszczone są oferty najlepszych konsultantów ślubnych z całej Polski.

Portal ślubny Wesele z Klasą udostępnia na swoich łamach wizytówki każdego profesjonalisty, na których można zapoznać się z ich ofertą, dowiedzieć się, jakie mają doświadczenie w pracy w tym zawodzie oraz sprawdzić, ile kosztują ich usługi. Najbardziej pomocne w wyborze sprawdzonego wykonawcy są jednak opinie innych użytkowników portalu, publikowane przy wizytówce każdego wedding plannera – dzięki nim można stwierdzić, czy mamy do czynienia z konsultantem ślubnym z prawdziwego zdarzenia, a w razie wahania pomiędzy dwoma wykonawcami, wybrać tego, który cieszy się najlepszymi opiniami wśród klientów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu