Nadchodzące wydarzenia w Lubitece. Na co warto się wybrać?

Nadchodzące wydarzenia w Lubitece. Na co warto się wybrać?

20 kwietnia 2022, godz. 9:40
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Za oknem pochmurno, a prognozy wskazują, że w przyszłym tygodniu również może padać. Warto spędzić więc ten czas pod dachem, na przykład w Lubitece, która zaplanowała na nadchodzący tydzień wiele wydarzeń. Oto one:

„Drugie życie książki – co można zrobić ze starej zniszczonej książki”

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu zaprasza seniorów na warsztaty rękodzielnicze z okazji 750-lecia Miasta Lublińca „Drugie życie książki – co można zrobić ze starej zniszczonej książki”. Są to warsztaty, na których zostaną wykorzystane książki zniszczone i wycofane z księgozbioru lublinieckiej biblioteki. Seniorzy będą rozwijać swoją kreatywności, ucząc się jednocześnie różnorodnych umiejętności manualnych pod okiem naszego prowadzącego Stivena Mrugały. Pokaże on, jak pomysłowo przywracać do życia przedmioty zużyte i niepotrzebne, a także zaspokoić potrzebę fizycznego kontaktu z książką. Literatura przeczytana kilkadziesiąt razy wcale nie musi stać się banalną makulaturą, a przy użyciu prostych technik artystycznych, można z książki zaczytanej stworzyć dzieło sztuki. Lubiteka zaprasza na warsztaty „Drugie życie książki” 26 kwietnia o godzinie 11.00. Wstęp wolny.

 

Spotkanie Klubu Mangi i Anime „IKIGAI” - historia mangi

Wiesz, co to manga? Zapraszamy do dyskusji! Nie wiesz? Przyjdź, a na pewno się dowiesz! Porozmawiamy o historii mangi na całym świecie. Jeśli nie masz żadnej wiedzy „teoretycznej”, nie ma problemu! Prowadząca, Aleksandra Błaśkiewicz, spędziła ponad połowę życia zgłębiając ten temat i chętnie podzieli się swoją wiedzą z Uczestnikami.

Jeśli więc masz co najmniej dwanaście lat, ale jeszcze nie stuknęła Ci setka, interesujesz się mangą, lubisz oglądać anime i chciałbyś znaleźć innych Otaku, z którymi na żywo możesz pomówić o tym, co Cię kręci, wpadnij do Lubiteki! Lubiteka zaprasza wszystkich zainteresowanych w wieku od 12 do 99 lat na pierwsze spotkanie 26 kwietnia 2022 r. godzina 17.00.

 

Pszczoły miodne i niemiodne - zajęcia edukacyjne połączone z warsztatami plastycznymi

O tym, że pszczoły są bardzo ważnymi organizmami na Ziemi opowie dr Justyna Kierat. Nauczy również, jak za pomocą ołówka, gumki, czarnego cienkopisu i farb wyczarować obrazy przedstawiający pszczołę.

Pani Justyna jest doktorem biologii i rysownikiem, zajmuje się edukacją przyrodniczą oraz ilustrowaniem książek i materiałów edukacyjnych. Jest specjalistką w dziedzinie samotnych pszczół, o których napisała pracę doktorską. Prowadzi bloga Pod kreską, na którym dzieli się wiedzą o przyrodzie z odbiorcami w każdym wieku. Autorka książek edukacyjnych („Atlas zwierząt”, „Ryjcio”, „Pszczoły miodne i niemiodne”, „Mrówki duże i małe”) oraz edukolorowanek własnego pomysłu („Edukolorowanka o ptakach”, „Edukolorowanka obserwatora ptaków”). Zajęcia odbędą się 28 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.00. Zajęcia bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona 20 osób, decyduje kolejność przyjścia. „Zrealizowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach Programu Moje miejsce na Ziemi”

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Lubiteka zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w ramach Literackich Czwartków, które odbędzie się 28 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.30. Tematem będzie książka Agnieszki Krawczyk pt. "Siostry". Opowiada o poszukiwaniu własnych korzeni i niezwykłej potędze miłości oraz wybaczaniu. 

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki odbywają się raz w miesiącu i poprowadzi je Anna Teibert . Mają one charakter otwarty i stanowią świetną okazję do przyjemnego spędzenia wolnego czasu, poznania nowych ludzi oraz podzielenia się opinią dotyczącą wspólnie wybranej i przeczytanej książki.

Jej omawianiu towarzyszy otwarta i serdeczna atmosfera, a nierzadko również kawa i coś słodkiego. By dołączyć do klubu nie trzeba się zapisywać, nie trzeba prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze. Wystarczy lubić czytać i rozmawiać o lekturze. Wstęp wolny.

 

Kodowanie i programowanie z językiem angielski na podstawie bajek dla dzieci w wieku 7-10 lat

Programowanie i kodowanie w dzisiejszym świecie nierozerwalnie łączy się z językiem angielskim. Nasi mali uczestnicy poznają na każdych zajęciach słownictwo z angielskiego związanie z bajkami oraz programowaniem wykorzystując roboty Phoyon, Ozoboty, Geniboty i kolorowe kubeczki do kodowania. Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona do 15 osób, decyduje kolejność przyjścia. Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie "Na dobry początek" 2021. Zajęcia, które odbędą się  29 kwietnia o godz. 16.00, poprowadzi Iwona Śleziona-Plawgo, Aleksandra Błaśkiewicz.

 

Zajęcia z kodowania i programowania dla dzieci w wieku 7-11 lat - Pszczeli labirynt 

Pora na wiosenne kodowanie, gdzie w rolach głównych będą występować pszczoły. Zajęcia poprowadzi Iwona Śleziona-Plawgo. Kto chętny na wspólną zabawę niech przyjdzie do Lubiteki 30 kwietnia 2022r. (sobota), godz. 11.00. Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona do 15 osób, decyduje kolejność przyjścia. „Zrealizowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach Programu Moje miejsce na Ziemi”.

Galeria: Nadchodzące wydarzenia w Lubitece

plakat: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu plakat: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu plakat: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu plakat: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu plakat: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu