Obwodnica Blachowni i Herb. Można jeszcze zgłaszać opinie

Obwodnica Blachowni i Herb. Można jeszcze zgłaszać opinie

21 kwietnia 2022, godz. 8:40
źródło inf. oraz zdj. ilustracyjne: GDDKiA
Udostępnij: Kopiuj link

W województwie śląskim, w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, powstanie 5 inwestycji. Jedna z nich dotyczy budowy obwodnicy Blachowni i Herb w ciągu drogi krajowej nr 46. GDDKiA informuje, że do 30 kwietnia 2022 r. można jeszcze zgłaszać opinie: 

GDDKiA zakończyła już spotkania informacyjne dotyczące przebiegu obwodnicy Blachowni i Herb w ciągu DK46. Do tej pory, na spotkaniach i korespondencyjnie zgłoszono prawie 300 opinii. Do 30 kwietnia br. można jednak jeszcze zgłaszać je korespondencyjnie.

12 maja 2021 r. podpisano umowę na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU) wraz z uzyskaniem tej decyzji. Zadanie przewidziano do realizacji w latach 2025-2028. Długość obwodnicy wyniesie niemal 11 km. 

Cel inwestycji (źródło: www.trakt.eu):

  • poprawa przepustowości i warunków ruchu na sieci dróg w Blachowni i Herbach
  • poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego
  • poprawa warunków życia mieszkańców Blachowni i Herb
  • poprawa warunków ruchu tranzytowego
  • zwiększenie atrakcyjności gospodarczej Blachowni i Herb

Warto zaznaczyć, że inwestycja poprawi również komfort i warunki przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego na drodze krajowej nr 46 od Lublińca do Częstochowy. 

Materiały informacyjne dotyczące przedsięwzięcia, przewidywany harmonogram realizacji, analizowane warianty trasy oraz formularze opinii są dostępne na stronie https://www.trakt.eu/obwodnica-blachownia-herby/.

W województwie śląskim, w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, powstanie pięć inwestycji. Obwodnice Blachowni i Herb w ciągu drogi krajowej nr 46 oraz Nakła Śląskiego i Świerklańca w ciągu drogi krajowej nr 78 powstaną w systemie Projektuj i buduj. Pozostałe trzy - Kroczyc, Pradeł, Szczekocin i Goleniów w ciągu drogi krajowej nr 78 - w systemie tradycyjnym. Przyniesie to łącznie prawie 50 km nowych dróg krajowych. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu