Obwodnica Blachowni i Herb. Można jeszcze zgłaszać opinie

Obwodnica Blachowni i Herb. Można jeszcze zgłaszać opinie

21.04.2022 8:40
źródło inf. oraz zdj. ilustracyjne: GDDKiA
Czytanie treści strony dostępne

W województwie śląskim, w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, powstanie 5 inwestycji. Jedna z nich dotyczy budowy obwodnicy Blachowni i Herb w ciągu drogi krajowej nr 46. GDDKiA informuje, że do 30 kwietnia 2022 r. można jeszcze zgłaszać opinie: 

GDDKiA zakończyła już spotkania informacyjne dotyczące przebiegu obwodnicy Blachowni i Herb w ciągu DK46. Do tej pory, na spotkaniach i korespondencyjnie zgłoszono prawie 300 opinii. Do 30 kwietnia br. można jednak jeszcze zgłaszać je korespondencyjnie.

12 maja 2021 r. podpisano umowę na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU) wraz z uzyskaniem tej decyzji. Zadanie przewidziano do realizacji w latach 2025-2028. Długość obwodnicy wyniesie niemal 11 km. 

Cel inwestycji (źródło: www.trakt.eu):

  • poprawa przepustowości i warunków ruchu na sieci dróg w Blachowni i Herbach
  • poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego
  • poprawa warunków życia mieszkańców Blachowni i Herb
  • poprawa warunków ruchu tranzytowego
  • zwiększenie atrakcyjności gospodarczej Blachowni i Herb

Warto zaznaczyć, że inwestycja poprawi również komfort i warunki przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego na drodze krajowej nr 46 od Lublińca do Częstochowy. 

Materiały informacyjne dotyczące przedsięwzięcia, przewidywany harmonogram realizacji, analizowane warianty trasy oraz formularze opinii są dostępne na stronie https://www.trakt.eu/obwodnica-blachownia-herby/.

W województwie śląskim, w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, powstanie pięć inwestycji. Obwodnice Blachowni i Herb w ciągu drogi krajowej nr 46 oraz Nakła Śląskiego i Świerklańca w ciągu drogi krajowej nr 78 powstaną w systemie Projektuj i buduj. Pozostałe trzy - Kroczyc, Pradeł, Szczekocin i Goleniów w ciągu drogi krajowej nr 78 - w systemie tradycyjnym. Przyniesie to łącznie prawie 50 km nowych dróg krajowych. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu