„Kołem po Śląsku” – bezpłatny przewóz roweru i hulajnogi w pociągach Kolei Śląskich

„Kołem po Śląsku” – bezpłatny przewóz roweru i hulajnogi w pociągach Kolei Śląskich

21 kwietnia 2022, godz. 11:18
źródło: Koleje Śląskie
Udostępnij: Kopiuj link

Na liście zadań zatwierdzonych do realizacji w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego znalazło się zadanie „Kołem po Śląsku”. Dzięki niemu możliwy będzie bezpłatny przewóz roweru lub niezłożonej i nieumieszczonej w pokrowcu hulajnogi w pociągach spółki Koleje Śląskie.

Zbliża się realizacja zadania „Kołem po Śląsku”. Jak informują Koleje Śląskie, jego nadrzędnym celem jest promowanie ekologicznej i przyjaznej dla środowiska formy transportu. Sam projekt polega na tym, że:

  1.  przez 7 dni w tygodniu do zakupionego i ważnego biletu jednorazowego na przejazd przysługiwać będzie bezpłatny przewóz 1 niezłożonej i nieumieszczonej w pokrowcu hulajnogi;
  2.  w weekendy, od godziny 15:00 w piątek do godziny 24:00 w niedzielę (do północy), do zakupionego i ważnego biletu jednorazowego na przejazd przysługiwać będzie bezpłatny przewóz 1 roweru (w ramach dostępnej puli miejsc na rower w danym składzie kolejowym).

Informacja o starcie zadania zostanie podana przez Koleje Śląskie na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. W momencie rozpoczęcia projektu dostępny będzie również szczegółowy regulamin.

Zadanie potrwa do wyczerpania puli dostępnych środków (w ramach przyznanego mu budżetu), jednak nie dłużej niż do końca roku kalendarzowego, w którym ten projekt jest realizowany. Sama pula środków na pokrycie kosztu przewozu rowerów oraz niezłożonych i nieumieszczonych w pokrowcu hulajnóg wynosi 250.000 zł. Przedsięwzięcie dotyczy połączeń kolejowych realizowanych przez spółkę Koleje Śląskie wyłącznie na terenie województwa śląskiego.

Komentarze

T
Turystka 24 kwietnia 2022, godz. 20:40
Zgłoś
Rowerem nie wszędzie

Jednak w Beskidy nie pojadę z rowerem, a ciekawych tras tam mnóstwo, bo z Tarnowskich Gór komunikacja zastępcza do Katowic i do autobusu roweru nie włożę, wielką szkoda, bo to moja ulubiona destynacja

C
cyklistka 23 kwietnia 2022, godz. 21:09
Zgłoś
cooo?

Dlaczego taka dyskryminacja dla rowerzystów ? Dlaczego oni mogą rowerem darmowo tylko w weekend jeździć. No kiepsko.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu