Społeczna akcja sadzenia lasu już w ten weekend

Społeczna akcja sadzenia lasu już w ten weekend

22 kwietnia 2022, godz. 11:33
Udostępnij: Kopiuj link

W ramach obchodów Jubileuszu 750-lecia Miasta Lublińca Nadleśnictwo Lubliniec zaprasza na wspólne sadzenie lasu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 23 kwietnia.

Każdy chętny otrzyma do posadzenia sadzonki rodzimych drzew, a organizatorzy podpowiedzą, w jaki sposób najlepiej je posadzić. Drzewa są naszym wspólnym dobrem, a akcja sadzenia lasu jest jednocześnie dobrym sposobem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Warto więc się wybrać. 

Wydarzenie jest zaplanowane na ok. 100 osób – 50 par. Każda z par posadzi ok. 100 drzew. Sadzonki drzew oraz narzędzia do sadzenia zapewnia Nadleśnictwo Lubliniec. Zaleca zaopatrzyć się w odpowiedni ubiór (m.in. buty terenowe, rękawice ogrodnicze) oraz ewentualne środki odstraszające owady (komary, kleszcze). 

Wydarzenie rozpocznie się 23 kwietnia o godz. 9.00 i potrwa do ok. godz. 12.00. Miejsce zbiórki uczestników i miejsce parkowania samochodów znajduje się przy drodze leśnej na granicy Parku Miejskiego i oddz. 935 Leśnictwa Lubliniec, przy ul. Stalmacha. Organizatorzy załączają link do mapy: https://goo.gl/maps/SwLzy1FpS5xWxPAj8.

Miejsce sadzenia lasu: powierzchnia przy wyjeździe z ul. Stalmacha na DK11, oddz. 935-b Leśnictwa Lubliniec. 

plakat: Nadleśnictwo Lubliniec / FB

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu