W Sadowie odbył się konkurs w układaniu Kostki Rubika

W Sadowie odbył się konkurs w układaniu kostki Rubika

22 kwietnia 2022, godz. 12:42
fot. i inf. nadesłane: SP im. 74 GPP w Sadowie
Udostępnij: Kopiuj link

W Szkole Podstawowej w Sadowie odbyła się II edycja szkolnego konkursu Mistrz układania Kostki Rubika. Ułożenie kostki najszybszemu uczestnikowi zajęło zaledwie 44 sekundy. 

Do konkursu przystąpiło 7 uczniów tj. Franek z kl. I, Natalka i Oliwier z kl. IV, Emilka (kl. V) oraz dwie Zuzy i Patryk z klasy VIII. Zadanie było proste: ułóż kostkę w jak najkrótszym czasie. Mistrzem została Zuzanna uzyskując czas 44,16 s, a tytuł Wicemistrza przypadł dla drugiej Zuzanny (jej czas wyniósł 55,25 s), natomiast I Wicemistrzem został Patryk z czasem 59,12 s.

Film prezentujący zmagania uczniów z kostką można zobaczyć na stronie Szkoły Podstawowej w Sadowie. 

Uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody – bony podarunkowe Empik oraz puchary: złoto, srebro i brąz. Kostka Rubika to bardzo popularna zabawka logiczna, która już ponad 40 lat zachwyca ludzi w różnym wieku. Sprawia nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim jest doskonałą grą logiczną, która w ogromnym stopniu może rozwijać potrzebną umiejętność sprawnego myślenia oraz łączenia ze sobą pewnych faktów. 

Zawody w układaniu kostki Rubika odbywają się na całym świecie. Niektórzy opanowali umiejętność jej układania do perfekcji. Tym sposobem rekord świata w kostce 3x3x3 wynosi 3,47 s. (źródło: Wikipedia).

Galeria: Mistrz układania Kostki Rubika - konkurs w Szkole Podstawowej w Sadowie

fot. nadesłana: SP im. 74 GPP w Sadowie fot. nadesłana: SP im. 74 GPP w Sadowie
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu