Etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

25 kwietnia 2022, godz. 14:27
fot. i inf. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W piątek, 22 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięła w nim udział młodzież ze szkół podstawowych z terenu powiatu lublinieckiego. Zwycięzcy wezmą udział w etapie okręgowym, który odbędzie się 29 kwietnia w Częstochowie.

Lubliniecka policja relacjonuje turniej:
Celem realizowanych cyklicznie zawodów jest między innymi popularyzowanie wśród młodzieży zasad ruchu drogowego i technik udzielania pierwszej pomocy. W piątkowych eliminacjach powiatowych wzięło udział łącznie 10 drużyn – zwycięzców eliminacji gminnych. Rywalizacja podzielona została na dwie kategorie wiekowe. W kategorii młodszej rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych z Psar, Sierakowa Śląskiego, Olszyny i Lublińca (Zespół Szkół im. E. Stein). W kategorii starszej zmierzyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ciasnej, Kośmider, Lisowa, Woźnik i Lublińca (Szkoła Podstawowa nr 2 i nr 3).

W pierwszym etapie konkursu sprawdzono wiedzę teoretyczną wszystkich uczestników na podstawie testów pisemnych, które uwzględniały zasady i przepisy ruchu drogowego oraz reguły obowiązujące na skrzyżowaniach.

Pozostałe dwa etapy obejmowały umiejętności praktyczne zawodników, którzy musieli na rowerze pokonać tor przeszkód w tzw. „Miasteczku Ruchu Drogowego” oraz udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu np. ofierze wypadku drogowego.

W kategorii młodszej zwyciężyła drużyna ze szkoły Podstawowej w Psarach, natomiast w kategorii starszej najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ciasnej.
 

Galeria: Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

fot. KPP Lubliniec fot. KPP Lubliniec fot. KPP Lubliniec fot. KPP Lubliniec fot. KPP Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu