XXII Lubliniecka Wiosna Kulturalna. Przegląd taneczny oraz wokalny [ZDJĘCIA]

XXII Lubliniecka Wiosna Kulturalna. Przegląd taneczny oraz wokalny [ZDJĘCIA]

26 kwietnia 2022, godz. 10:04
nadesłane: MDK Lubliniec, zdjęcia: Daniel Dmitriew, Atelier Studio,
Udostępnij: Kopiuj link

Wiosna w MDK musi być kulturalna. Młodzi utalentowani ludzie 23 i 24 kwietnia zaprezentowali swoje umiejętności podczas XXII Lublinieckiej Wiosny Kulturalnej wzbudzając zachwyt jury oraz aplauz zgromadzonej w sali widowiskowej publiczności. 

Cudownie jest patrzeć na młodych, zdolnych ludzi, którzy realizują marzenia i prezentują swoje talenty. To wszystko jest możliwe podczas Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej zwanego Lubliniecką Wiosną Kulturalną, która w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu zorganizowana została po raz 22. Przegląd adresowany jest do przedszkolaków, uczniów i studentów oraz zespołów w ośrodkach kultury i placówkach oświatowych. To prawdziwa gratka dla wokalistów i zespołów tanecznych, które chcą zaprezentować swoje umiejętności przed jury. W tym roku artystów oceniali:

Przegląd wokalny:

  • Małgorzata Biniek, wokalistka, pedagog, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku wokalistyka jazzowa. Finalistka i laureatka wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali, m.in. Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” czy Konkursu Dobrej Piosenki w Częstochowie.
  • Wioleta Malchar – aktorka i wokalistka, od dziewiętnastu lat związana ze sceną teatralno-muzyczną. Debiutowała Disneyowskim spektaklem „High School Musical”. Jest stypendystką w dziedzinie kultury i sztuki za działalność gospelową.
  • Dr Marcin Wawrzynowicz – muzyk, wokalista i wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej.

Przegląd zespołów tanecznych:

  • Katarzyna Głowacka – solistka teatralna, instruktor, choreograf.
  • Urszula Janik – instruktor i choreograf.
  • Kryspin Hermański – finalista programu telewizyjnego „You can dance”, tancerz w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Jury zwracało uwagę, m.in. na walory głosowe, muzykalność, wyczucie rytmu, opracowanie choreograficzne, technikę oraz trudność wykonywanych ruchów, układów i figur, a także ogólny wyraz artystyczny. Na widowni zasiedli rodzice, dziadkowie, trenerzy oraz znajomi, aby dopingować i wspierać swoich faworytów. Po każdym występie zgotowali im gorące owacje. Serca publiczności bez dwóch zdań skradły Muzyczne Kaczuszki z Lublińca, które zajęły I miejsce w kategorii zespoły wokalne.

- Ogromne brawa dla wszystkich laureatów XXII Lublinieckiej Wiosny Kulturalnej! Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Byliście wspaniali! W tym roku ilość chętnych przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszyscy jesteście zwycięzcami – napisała Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Lista laureatów znajduje się na stronie MDK: www.mdk.lubliniec.pl

Galeria: XXII Lubliniecka Wiosna Kulturalna

fot. Atelier Studio, nadesłane: MDK Lubliniec fot. Atelier Studio, nadesłane: MDK Lubliniec fot. Atelier Studio, nadesłane: MDK Lubliniec fot. Atelier Studio, nadesłane: MDK Lubliniec fot. Atelier Studio, nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu