news

Jak zarabiać na stronie internetowej?

28 kwietnia 2022, godz. 9:56
Udostępnij: Kopiuj link

Strona internetowa to dziś bezsprzecznie najbardziej podstawowa forma prezentacji działalności przedsiębiorstwa. Pozwala ona na kompleksowe przedstawienie oferty firmy, dotarcie do grona nowych klientów oraz realizację kolejnych założeń sprzedażowych. Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą i nie posiadasz jeszcze strony WWW, najwyższa pora to zmienić. Zastanawiasz się, jak stworzyć zarabiającą stronę internetową? Lektura tego tekstu pozwoli Ci zdobyć informacje na ten temat. 

Do czego potrzebna Ci strona internetowa? 

Prowadzisz działalność gospodarczą? Zastanawiasz się, w jaki sposób dotrzeć do grona nowych, potencjalnych klientów? Niezbędna będzie strona internetowa. Dziś, posiadanie swojego miejsca w sieci wydaje się być absolutną koniecznością. Jeśli wciąż nie prowadzisz witryny firmowej, nie ma na co czekać. Tracisz czas i zamykasz sobie nowe ścieżki rozwoju. 

Obecnie, Internet stanowi najpopularniejszy kanał wymiany informacji na świecie. Według raportu Digital 2021 szacuje się, że dziennie korzysta z niego przeszło 55% całej populacji. Użytkownicy szukają tam informacji m.in. o produktach i usługach przedsiębiorstw, takich jak Twoje! Wykorzystaj tę szansę! Rozpocznij walkę o widoczność w sieci. 

Strona WWW będzie bardzo często decydowała o pierwszym wrażeniu, jakie zrobisz na swoim potencjalnym kliencie. W Twoim interesie jest zadbać o to, by była ona dobrze zaprojektowana wizualnie, wygodna w nawigacji i przykuwająca uwagę. Dzięki niej będziesz mógł kreować swój wizerunek eksperta na rynku. Postaraj się, gdyż witryna stanowi pryzmat, przez który klienci będą patrzeć na całą firmę. 

Jakie są niewątpliwe zalety posiadania strony internetowej? Sprawi ona, że: 

 • zaprezentujesz swój katalog bez ograniczeń czasowych, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu,
 • pozyskasz nowy kanał sprzedaży,
 • zyskasz możliwość kształtowania swojego wizerunku, 
 • zdobędziesz nowe grono klientów,
 • będziesz na bieżąco pozyskiwał dane na temat preferencji klientów, 
 • realnie zwiększysz sprzedaż,
 • zbudujesz wizerunek na rynku.

Dlaczego strona internetowa sprzedaje? 

Pierwszym pytaniem, które nasuwa się na myśl o inwestycji w stronę internetową, jest to o opłacalność przedsięwzięcia. Czy będę w stanie realnie zwiększyć sprzedaż dzięki witrynie? Odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak! Dobra strona WWW znacznie przyczyni się do zwiększenia przychodów przedsiębiorstwa. Dzięki niej będziesz w stanie sprzedawać o wiele więcej niż dotychczas. Dostępność katalogu online sprawi, że klienci będą mieli o wiele więcej czasu do namysłu. Nie będziesz musiał przejmować się ograniczeniami przestrzennymi. Do dokonania zakupu wystarczy urządzenie z przeglądarką internetową! 

Nawyki konsumenckie ciągle ewoluują. Według najnowszych badań „E-commerce w Polsce”, ponad ¾ użytkowników Internetu robi tam zakupy. Nie ma się czemu dziwić. E-zakupy są o wiele szybszą i wygodniejszą możliwością niż tradycyjna wizyta w placówce sklepu. Jeśli zależy Ci na maksymalizacji dochodów ze strony, powinieneś pomyśleć nad dodatkami ułatwiającymi zakupy. Z praktyki wynika, że dobrze sprawdzają się moduły sprawiające, że proces kupna i sprzedaży jest banalnie prosty. 

Raz zainwestowane pieniądze w stronę internetową na pewno zwrócą się w przyszłości. Każdego dnia przyciąga ona nowych klientów, oferując coraz lepsze i bardziej komfortowe rozwiązania. Klienci kochają ułatwienia, dlatego ważne jest, byś oferował ich jak najwięcej. Prowadzisz pub? Wprowadź możliwość rezerwacji stolików online! Jesteś lekarzem? Udostępnij kwestionariusz zgłoszeń w sieci! Dzięki tego typu rozwiązaniom zaoszczędzisz zarówno swój czas jak i klientów. 

Dzięki wykorzystaniu w pełni nowoczesnych technologii, możesz zagwarantować sobie znaczną przewagę nad konkurencją. Skorzystaj z możliwości, jakie oferują chatboty, aby usprawnić obsługę klienta. W ten sposób zachęcisz go do zakupów i rozpoczniesz budowanie relacji. Pomyśl nad wykorzystaniem narzędzi ułatwiających kontakt, takich jak np. formularz kontaktowy. Pamiętaj, Twoim celem nadrzędnym jest zwiększenie sprzedaży.

W jaki sposób zarabiać na stronie internetowej? 

Osiągnięcie sukcesu strony WWW uzależnione jest od jej racjonalnego i dobrze zaplanowanego projektu. Powinieneś dopasować go do swoich potrzeb i celów. Jest to  proces, który wymaga fachowej wiedzy. Zastanów się, czy nie zlecić tego zadania profesjonalistom. Możesz w ten sposób naprawdę wiele zyskać! 

Wśród ekspertów z branży e-commerce od dłuższego czasu panuje zgoda co do wagi, jaką należy przyłożyć do UX (User Experience). Projektując swoją stronę internetową, najważniejsze jest to, w jaki sposób odbierać będą ją użytkownicy. Idealna witryna jest łatwa i przyjemna w obsłudze. 

Sprzedająca strona internetowa powinna być: 

 • funkcjonalna, intuicyjna w obsłudze i przydatna, 
 • przykuwająca uwagę, atrakcyjna, ciesząca oko, 
 • dopasowana do standardów branżowych oraz grupy docelowych odbiorców, 
 • responsywna – powinna wyświetlać się jednakowo dobrze na wszystkich urządzeniach, 
 • bezpieczna – zabezpieczona certyfikatem SSL, 
 • stworzona zgodnie z regułami SEO. 

Pamiętaj, dla kogo tworzysz stronę internetową. Zbadaj gusta i preferencje grupy docelowej i spróbuj wyjść naprzeciw jej potrzebom. Staraj się stosować jasne komunikaty, korzystając z języka korzyści. Chcesz jednoznacznie pokazać, co można zyskać, decydując się na Twoje produkty lub usługi. Za pomocą tych zabiegów kształtujesz swoją własną markę. Nadajesz jej niepowtarzalnej na tle konkurencji jakości. 

Film Dobra strona WWW pomaga w biznesie - WeNet - Piekarnia "Soplicowo"

Tworzenie pierwszej strony wraz z agencją Internetową

Jeśli chcesz mieć pewność co do tego, że Twoja strona internetowa będzie sprzedawać, postaw na profesjonalne rozwiązanie. Zleć stworzenie swojej internetowej wizytówki agencji marketingu zintegrowanego WeNet. Specjaliści zbudują dla Ciebie witrynę w pełni dopasowaną do Twoich potrzeb. Działając, wezmą pod uwagę grupę docelowych klientów, a także charakterystykę branży, w której się poruszasz. Dodatkowo, możesz liczyć na wsparcie dedykowanego opiekuna, który na bieżąco będzie informował Cię o postępach prac. 

Korzystając z oferty agencji, zapewniasz sobie: 

 • nowoczesną, dobrze zaprojektowaną stronę WWW, 
 • wsparcie techniczne dedykowanego opiekuna, który czuwać będzie nad Twoją witryną, 
 • gwarancję bezpieczeństwa – strona będzie zawierać certyfikat SSL, 
 • domenę i hosting w pakiecie. 

Jeśli myślisz o swoim biznesie przyszłościowo, konieczne będzie założenie własnej strony WWW. Nie zwlekaj, gdyż każdy dzień oddala Cię od realizacji kolejnych celów finansowych. Skorzystaj z usług WeNet.pl. Dzięki temu zagwarantujesz sobie dobry start w Internecie. Dołącz do tysięcy zadowolonych klientów w całej Polsce! 

META DANE

Czy strona WWW sprzedaje? Jak zarabiać na witrynie 

Sukces strony internetowej uzależniony jest od jej projektu. Dowiedz się jak stworzyć witrynę, która sprzedaje. Bądź architektem swojego sukcesu online! 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu