Konferencja w Lublińcu: „Szansa dla polskiej wsi – Europejski Zielony Ład”

Konferencja w Lublińcu: „Szansa dla polskiej wsi – Europejski Zielony Ład”

28 kwietnia 2022, godz. 14:43
Udostępnij: Kopiuj link

W czwartek 28 kwietnia w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbyła się konferencja „Szansa dla polskiej wsi – Europejski Zielony Ład”. Jej organizatorami byli: Prof. Jerzy Buzek Poseł do PE, Miasto Lubliniec, Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Wydarzenie rozpoczęło się od powitania gości. Uczestnicy konferencji mogli na wstępie obejrzeć dwa filmy promujące miasto:  „Lubliniec – bo lubię to miasto od 750 lat” oraz teledysk „Moje miasto”. 

Po przywitaniu prof. zw. dr hab. inż. Jerzy Buzek były Premier RP, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Maciej Zakrocki dziennikarz, reżyser i scenarzysta omawiali temat „Energetyka europejska bez Rosji”. Następnie w ramach panelu dyskusyjnego „Szansa dla polskiej wsi - Europejski Zielony Ład" do rozmowy dołączyli także Tomasz Kucharski Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn oraz Hanna Schudy Dr nauk humanistycznych, dziennikarka, eseistka i aktywistka.

Po panelu dyskusyjnym przyszła pora na część artystyczną, w której można było obejrzeć recital Mariana Chroboka, a w nim utwory musicalowe i operet „Wielka sława to żart".

Wydarzenie zakończyło się finałem V edycji ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”. 

Galeria: Konferencja „Szansa dla polskiej wsi – Europejski Zielony Ład”

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu