Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Konkurs na Hymn Miasta Lubliniec. Nagroda główna: 3000 zł

Konkurs na Hymn Miasta Lubliniec. Nagroda główna: 3000 zł

29 kwietnia 2022, godz. 8:01
graf. i inf. UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Pojawiło się wiele propozycji na hymn Lublińca, jednak do tej pory były one raczej nieoficjalne. Urząd Miejski w Lublińcu ogłosił więc Konkurs na Hymn Miasta Lubliniec. Swoje propozycje można przesyłać do 28 maja. 

W nawiązaniu do wcześniejszych przygotowań w celu podkreślenia uroczystości Jubileuszu 750-lecia Miasta Lubliniec Burmistrz Miasta Lubliniec ogłasza Konkurs na Hymn Miasta Lubliniec i jednocześnie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w tym konkursie – napisał UM Lubliniec.

Według regulaminu konkursu wielkość utworu powinna być nie większa niż 5 zwrotek oraz refren. Melodia powinna zawierać się w systemie dur-moll lub w skali modalnej, a tematyka utworu nawiązywać do historii i dziedzictwa kulturowego miasta Lubliniec. Hymn powinien być przeznaczony do powszechnego wykonania w związku z uroczystościami Jubileuszu 750-lecia Miasta Lubliniec.

Zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowane od 28 kwietnia do 28 maja. W konkursie może brać udział każda zainteresowana pełnoletnia osoba. Uczestnik może złożyć 1 propozycję utworu. Może być to także praca zbiorowa dwóch autorów – autora tekstu i autora muzyki. 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej do dnia 2 czerwca. W pracach nad wyłonieniem zwycięskiego utworu będzie brała udział Komisja Konkursowa, powołana przez Burmistrza Miasta. Do jej składu zostaną powołani m.in. eksperci w dziedzinie muzyki. 

Nagrodzony może zostać tylko jeden utwór. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę stanowiącą wynagrodzenie w wysokości 3000 zł. brutto, które zostanie wypłacone w oparciu o umowę o dzieło. 

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu, a także wszystkie potrzebne pliki można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Lublińcu:  >Kliknij tutaj<

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu