Sposoby na osuszenie mieszkania po zalaniu

Sposoby na osuszenie mieszkania po zalaniu

4 maja 2022, godz. 7:47
fot. shutterstock
Udostępnij: Kopiuj link

Przyczyn zawilgocenia domu może być wiele - począwszy od nieprawidłowo wykonanej wentylacji pomieszczeń, aż po zalanie w wyniku awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej czy sprzętu. W tym artykule poświęcimy większą uwagę drugiemu przypadkowi - zalaniu. To właśnie ono jest najczęstszą przyczyną pojawiania się w sieci wielu zapytań dotyczących osuszania mieszkań. Co zrobić, kiedy dojdzie do awarii również w naszym domu?

Jak skutecznie osuszyć mieszkanie po zalaniu?

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo sposobów na osuszanie mieszkań. Niestety wiele z nich - mowa najczęściej o domowych sposobach - jest nieskuteczna. Skuteczne osuszanie mieszkań po zalaniu, to zastosowanie specjalistycznych sprzętów, które uporają się doskonale nawet z tą wilgocią, o której nie mamy pojęcia. W wyniku zalania woda przedostaje się do murów. To z kolei wpływa negatywnie nie tylko na nasz komfort, ale także samą konstrukcję budynku.

Jedynym skutecznym sposobem na osuszenie mieszkania po zalaniu jest skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w tym zadaniu. Fachowcy zajmują się osuszaniem nie tylko po zalaniu, ale również pozbywaniem się wilgoci będącej wynikiem zbyt słabej izolacji przeciwwilgociowej czy przeciwwodnej. Kiedy wilgoć w naszym domu nie jest wynikiem awarii, koniecznością będzie zlokalizowanie przyczyny. Jeśli tego nie zrobimy, osuszanie, choć skuteczne, będzie rozwiązaniem krótkotrwałym. Nie zlikwidowanie przyczyny sprawi, że wilgoć powróci.

Dlaczego domowe sposoby na osuszanie po zalaniu nie będą skuteczne?

Dlaczego skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w osuszaniu mieszkań to jedyny słuszny wybór przy zalaniu? Ze skutkami zalania możemy poradzić samodzielnie jedynie powierzchownie. Nawet jeśli usuniemy wodę, czy przewietrzymy mieszkanie, wilgoć, która wnika głęboko w mury, da o sobie znać po pewnym czasie. Domowe sposoby, choć tańsze od profesjonalnego osuszania, w konsekwencji mogą doprowadzić do jeszcze większych wydatków związanych z remontem budynku, który uległ zniszczeniu w wyniku wilgoci.

Ile kosztuje osuszanie mieszkania po zalaniu?

Osuszanie mieszkania po zalaniu z pomocą fachowców nie jest najtańszym sposobem - jednak najskuteczniejszym. Cena osuszania po zalaniu uzależniona jest od kilku czynników. Są to m.in.:

  • skala zalania, wielkość zalanej powierzchni,
  • skala zniszczeń,
  • czas trwania osuszania mieszkania,
  • rodzaj sprzętu wykorzystanego w procesie osuszania.

Ostateczny koszt osuszenia mieszkania należy ustalić po nawiązaniu kontaktu z firmą, która zapozna się z naszym problemem.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu