Uczniowie szkół podstawowych uczą się tańca do utworu „Moje miasto”

Uczniowie szkół podstawowych uczą się tańca do utworu „Moje miasto”

4 maja 2022, godz. 8:05
fot. i inf. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

28 kwietnia w lublinieckich szkołach podstawowych odbyły się niecodzienne warsztaty tańca. Dzieci i młodzież uczyły się układu choreograficznego do piosenki „Moje miasto”. 

Od premiery teledysku „Moje miasto” minęło już trochę czasu. Na początku roku, 5 stycznia, teledysk zrobił furorę w mediach społecznościowych MDK, osiągając rekordowy zasięg. Mieszkańcom spodobał się ciepły wizerunek Lublińca przedstawiony w teledysku, którego reżyserem jest Dawid Mikuda, oraz wpadająca w ucho piosenka autorstwa Krzysztofa Gembały. 

W teledysku, oprócz śpiewających wokalistów MDK, widzimy tańczące dzieci i młodzież. Układ choreograficzny stworzyła Małgorzata Prowda, instruktor mażoretek „Szafir”. W związku ze zbliżającymi się obchodami jubileuszu 750-lecia Lublińca, zorganizowano warsztaty tańca w lublinieckich szkołach podstawowych. Pierwsza tura odbyła się 28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4, Szkole Podstawowej nr 3 i Szkole Podstawowej nr 1. Zajęcia poprowadziła Katarzyna Koszczyk, instruktor tańca MDK. Była to również doskonała okazja do świętowania Międzynarodowego Dnia Tańca, które przypada na 29 kwietnia. Kolejne warsztaty odbędą się 6 maja w Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej im. św. Edyty Stein. Szkoły otrzymały też filmik z całym układem choreograficznym odtwarzanym przez młodych tancerzy z MDK.

Utwór „Moje miasto” będzie towarzyszyć obchodom jubileuszu 750-lecia Lublińca. To doskonała okazja, by nie tylko go razem zaśpiewać, ale również zatańczyć. Fragment układu choreograficznego możemy zobaczyć w teledysku „Moje miasto”, który dostępny jest na kanałach społecznościowych Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. 

- Podczas obchodów 750-lecia Lublińca nie raz usłyszymy piosenkę „Moje miasto”. Będziemy mieć wiele okazji, by wspólnie ją zaśpiewać oraz zatańczyć. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież lublinieckich szkół do wspólnego odtańczenia układu choreograficznego do utworu „Moje miasto” podczas Festynu Rodzinnego, który odbędzie się 5 czerwca na Stadionie Miejskim w Lublińcu. Bądźcie z nami! – napisała Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. 

Dla przypomnienia sobie utworu zamieszczamy link do teledysku „Moje Miasto”:

Galeria: Uczniowie szkół podstawowych uczą się tańca do utworu „Moje miasto”

nadesłane: MDK Lubliniec nadesłane: MDK Lubliniec nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu