W Lublińcu zostaną zamontowane budki lęgowe dla jerzyków

W Lublińcu zostaną zamontowane budki lęgowe dla jerzyków

4 maja 2022, godz. 13:07
zdj. ilustracyjne
Udostępnij: Kopiuj link

Jednym z wybranych do realizacji projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego było zadanie „Stop komarom”. Jego celem jest podniesienie komfortu życia mieszkańców poprzez walkę z uprzykrzającymi życie owadami. Planowany jest więc zakup i montaż budek dla jerzyków – ptaków pomagających w walce z komarami.

Jerzyki to bardzo pożyteczne zwierzęta. Żywią się drobnymi owadami, które chwytają w locie szeroko rozwartym dziobem. Są one naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami w walce z uciążliwymi owadami, przede wszystkim komarami i meszkami. 

Urząd Miejski w Lublińcu opublikował zaproszenie do złożenia ofert na wykonanie usługi polegającej na „zakupie i montażu 220 szt. budek lęgowych dla jerzyków”. Jak czytamy w ogłoszeniu, zadanie finansowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca – Projekt „Stop komarom”. 

Budki miałyby zostać zamontowane na budynkach administrowanych przez Gminę, w szczególności budynkach użyteczności publicznej, takich jak: szkoły, przedszkola, urzędy, biblioteki oraz budynkach mieszkalnych (komunalnych, socjalnych oraz wspólnotach mieszk. z udziałem większościowym Gminy) zlokalizowanych na terenie całego miasta – czytamy w opisie projektu na stronie BO Lubliniec.

Termin składania ofert trwa do dnia 12.05.2022r., a przewidywany termin realizacji zamówienia: do dnia 15.06.2022r. 

Komentarze

Z
zibi 5 maja 2022, godz. 6:19
Zgłoś

ale w lublincu tylu jezyków niema

A
Andrzej 4 maja 2022, godz. 21:23
Zgłoś
Szkoda że tak poźno

Urzad przespał jesien, zime i lato. Niestety jerzykom ktore przylatujom na poczatku maja i pod koniec kwietnia na nie wiele się to zda. Może posłużom im w przyszłym roku

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu