Podsumowanie weekendu majowego na drogach pow. lublinieckiego i woj. śląskiego

Podsumowanie weekendu majowego na drogach pow. lublinieckiego i woj. śląskiego

5 maja 2022, godz. 8:03
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Długi weekend majowy już za nami. Warto się więc przyjrzeć jak minął on na drogach powiatu lublinieckiego i województwa śląskiego. Sytuację podsumowuje lubliniecka policja.

W województwie śląskim łącznie doszło do 23 wypadków drogowych, ranne zostały 24 osoby. Na szczęście, już drugi rok z rzędu, nikt nie zginął. Odnotowano także 571 kolizji. Ponadto mundurowi zatrzymali 143 pijanych kierowców – informuje KPP Lubliniec na podstawie danych KWP Katowice.

W czasie długiego majowego weekendu nad bezpieczeństwem czuwały zwiększone siły policji. Można było więc łatwiej napotkać patrol drogówki.

Tak wyglądała sytuacja w województwie śląskim, a jak było w powiecie lublinieckim? KPP Lubliniec opisuje:

- Na drogach powiatu lublinieckiego w trakcie długiego weekendu policjanci odnotowali 4 kolizje drogowe. Zatrzymanych zostało również 4 kierujących, którzy usiedli za kierownicą pojazdów pomimo braku stosownych uprawnień do kierowania. Niestety pomimo licznych apeli i akcji profilaktycznych mundurowi zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni motorowerzysta zatrzymany 30 kwietnia w Boronowie przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Woźnikach. W trakcie kontroli okazało się, że mieszkaniec gminy Boronów kierował swoim pojazdem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodatkowo policjanci apelują, że każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu