Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Działania NURD na drogach powiatu lublinieckiego

Działania NURD na drogach powiatu lublinieckiego

11 maja 2022, godz. 12:12
Źródło: KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W czwartek 12 maja policjanci przeprowadzą na drogach powiatu lublinieckiego wzmożone działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Apeluje się o ostrożność na drodze.
 

Celem akcji jest egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego (piesi i rowerzyści). Policjanci będą również zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem:

Na drogach powiatu lublinieckiego większym niż zwykle nadzorem zostaną objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, na których ryzyko powstania wypadku jest największe. Nadzorem objęte zostaną między innymi miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Jednocześnie mundurowi prowadzą przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa. W trakcie jutrzejszych działań policjanci będą wręczali kierowcom i pieszym ulotki profilaktyczne poświęcone kampanii "Czy to cię tłumaczy" – informuje KPP Lubliniec.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, rowerzystów, pieszych, o zachowanie ostrożności, respektowanie zasad bezpieczeństwa oraz o zdrowy rozsądek. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu