Wróciła kolorowa rzeźba ślimaka. Tym razem czuwa nad nią kamera

Wróciła kolorowa rzeźba ślimaka. Tym razem czuwa nad nią kamera

11 maja 2022, godz. 13:57
Udostępnij: Kopiuj link

Jesienią ubiegłego roku na bulwarze Ludwika Okwieki stanęła tajemnicza rzeźba kolorowego ślimaka, która przypadła do gustu wielu mieszkańcom. Po pewnym czasie została jednak zniszczona. Teraz, na bulwarze Europejskim, stanął nowy, dwumetrowy ślimak.

Rzeźba waży ponad 300 kg i jest wykonana z bezpiecznych odpadów. Ustawiono ją w zasięgu kamery monitoringu miejskiego tak, aby zmniejszyć ryzyko ponownego jej uszkodzenia.

Wielki ślimak został ustawiony na bulwarze Europejskim we wtorek 10 maja. Poinformowała o tym zastępca Burmistrza Lublińca Anna Jonczyk-Drzymała:

- Dziękuję tajemniczemu wykonawcy za oryginalny prezent i wszystkim innym osobom, które bezpośrednio przyczyniły się do naprawy rzeźby po tym, jak została jesienią ubiegłego roku zniszczona. Dziękuję radnym z Klubu z Burmistrzem dla Lublińca za dzisiejszą pomoc i zakup materiałów potrzebnych do naprawy rzeźby.

Figura ślimaka spodobała się wielu mieszkańcom. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem wytrzyma dłużej i nikt jej nie zniszczy.

Galeria: Malowidła ślimaków w Lublińcu

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu