Nadchodzące wydarzenia w Lubitece. Co będzie się działo?
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu informuje o nadchodzących wydarzeniach, które odbędą się jeszcze w tym oraz w następnym tygodniu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Lubiteka zaprasza:
1. Kodowanie i programowanie z baśniowym teatrzykiem
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat na warsztaty kodowania i programowania połączone z baśniowym teatrzykiem kukiełowym. Odbędą się 13 maja o godz. 17.00. „Kozi domek” uświadomi dzieciom niebezpieczeństwa mogące wypływać z kontaktów z osobami obcymi. Warsztaty poprowadzi Iwona Śleziona-Plawgo.
We współczesnej rzeczywistości programowanie i kodowanie jest jedną z ważniejszych umiejętności, a połączone z teatrzykiem kukiełkowym daje najmłodszym fajną zabawę z nauką.
Programowanie i kodowanie z robotami to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija kompetencje, takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.
Zajęcia bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona do 15 osób, decyduje kolejność przyjścia.
2. Rodzinne warsztaty kodowania dla dzieci w wieku 4-6 lat
Jeśli chcecie aktywnie spędzić wartościowy czas ze swoimi maluchami, postawić z nimi pierwsze kroki w cyfrowym świecie, przyjdźcie do Lubiteki 14 maja o godz. 11.00. Zajęcia te mają charakter ogólnorozwojowy i wpływają pozytywnie na różne sfery funkcjonowania dziecka. Warsztaty poprowadzi Iwona Śleziona-Plawgo.
Kodowanie to nie tylko świetna zabawa, ale również nauka. Dzieci ćwiczą pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową, myślenie logiczne i abstrakcyjne, koncentrację, poczucie symetrii i odbicia lustrzane. Zajęcia z kodowania to wstęp do programowania.
Zajęcia bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność przyjścia.
3. Spotkanie klubu mangi i anime „Ikigai”
Drodzy mangoczytacy, kochani animemaniacy!
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu ma przyjemność ponownie zaprosić Was w swoje mury. Tym razem skupimy się na mandze jako gatunku literackim.
Porozmawiamy o tym, w jaki sposób manga wydawana jest w Japonii, m.in. czym różni się tankōbon od shinsōban. Podczas spotkania będziecie mieli szansę przejrzeć Weekly Shōnen Jump i LaLa, czyli magazyny, w których regularnie ukazują się kolejne rozdziały popularnych serii. Pogadamy o rzeczach charakterystycznych dla mangi i omówimy dostępne na polskim rynku tytuły z gatunków takich jak shōjo, josei, seinen i shōnen.
Jeśli więc interesuje Cię ten temat, wpadnij na spotkanie 17 maja o godz. 17.00. Jeśli jednak słowo Animage kojarzy Ci się z postacią z gry, a kanzenban to Twoim zdaniem rodzaj bułki, również wpadnij – z chęcią zaprosimy Cię do całkiem nowego świata. Wstęp wolny.
4. Anka Czytanka – warsztaty czytelnicze
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu zaprasza dzieci w wieku 4-10 lat wraz z rodzicami na warsztaty czytelnicze z elementami inscenizacji „Anka Czytanka”.
Warsztaty są formą aktywnego czytelnictwa. Uczestnicy słuchają historii i od razu ją odgrywają, wszyscy stają się aktorami. Wcielają się w różne role a narracja opowieści jest tak skonstruowana, że uczestnicy wchodzą w interakcję z innymi. Dodatkowo pojawiają się kostiumy i rekwizyty, które wzbogacają zajęcia i pozwalają uczestnikom przenieść się w świat wyobraźni.
Spotkania czytelniczo-teatralne będą okazją do kontaktu z drugim człowiekiem, wspólnego działania i przeżywania różnych emocji: śmiechu i wzruszeń. Zajęcia odbędą się 17 maja o godz. 17.00 – “Łobuzy zające”. Prowadzenie: Anna Trzepizur.
5. Dyskusyjny Klub Książki w ramach Literackich Czwartków
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu w ramach Literackich Czwartków zaprasza wszystkich miłośników literatury na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmawiać będziemy o książce Stephena Kinga "Outsider", który zaserwował nam świetną opowieść. Mistrz grozy zabiera nas do zwykłego miasteczka gdzie dzieją się niezwykłe rzeczy.
Spotkanie odbędzie się 19 maja w godz. 17.30-18.30.
Lubisz czytać? Podziel się wrażeniami z innymi. Nasze dyskusje są sposobem na spędzenie wolnego czasu, poznania nowych książek i autorów, wymianę myśli, poznania opinii innych osób, a wszystko odbywa się przy kawie i w przyjaznej atmosferze. Moderatorem naszego Dyskusyjnego Klubu Książki jest Anna Teibert. Klubowiczem może zostać każdy, który czuje potrzebę rozmowy o książkach. Spotkania w bibliotece mają miejsce raz w miesiącu. Wstęp wolny!
Komentarze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!