Dwa groźne wypadki na drodze krajowej nr 46

Dwa groźne wypadki na drodze krajowej nr 46

12 maja 2022, godz. 10:39
źródło fot. i inf. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W przeciągu dwóch dni doszło do dwóch groźnych wypadków na drodze krajowej nr 46. Pierwszy incydent miał miejsce w środę 11 maja w Lisowie. Do drugiego wypadku doszło w czwartek 12 maja na odcinku drogi pomiędzy Pawonkowem, a Gwoździanami. Kierowcy biorący udział zarówno w pierwszym, jak i drugim zdarzeniu, trafili do szpitala.

W wypadku w Lisowie brała udział ciężarówka oraz dwa samochody osobowe. Policja relacjonuje to zdarzenie:

W środę 11 maja krótko po godzinie 15.00 w Lisowie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem ciężarówki marki Volvo i dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym 49-letni mieszkaniec województwa opolskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego najechał na tył samochodu osobowego marki Renault, którego kierujący chciał wykonać manewr skrętu w lewo. W wyniku uderzenia osobówka została przesunięta na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym marki Skoda. W wyniku zderzenia się pojazdów obrażeń ciała obaj doznali kierujący samochodów osobowych, którzy zostali zabrani do szpitala w Częstochowie. Na czas policyjnych czynności droga była zablokowana, a ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami. Stróże prawa ustalili, że wszyscy kierujący biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi – opisuje KPP Lubliniec.

W kolejnym zdarzeniu na drodze krajowej nr 46 brał udział tylko jeden samochód osobowy. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi:

Do kolejnego poważnego wypadku doszło na krajowej 46 wczesnym rankiem 12 maja. Krótko po godzinie 4.00 na prostym odcinku drogi pomiędzy Pawonkowem, a Gwoździanami kierujący samochodem osobowym marki Fiat 62-letni mieszkaniec gminy Pawonków zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo zapalając się. Na szczęście w pojeździe znajdował się tylko kierujący, któremu w porę udało się opuścić rozbity pojazd, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Częstochowie. Z pierwszych ustaleń policjantów obsługujących to zdarzenie wynika, że mężczyzna był trzeźwy, a przyczyną tego poważnego zdarzenia mogło był zaśnięcie za kierownicą – informuje lubliniecka policja.

Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w tym zachowania bezpiecznego odstępu pomiędzy pojazdami. Wyruszając w podróż zawsze bądźmy trzeźwi i wypoczęci, a w przypadku dłuższych podróży wcześniej zaplanujmy odpoczynki na trasie. 

Komentarze

J
Julia 12 maja 2022, godz. 11:13
Zgłoś
PILNE

Rodziny poszkodowanych w wypadku w Lisowie lub kogoś kto ich zna proszę o kontakt: julia_sporysz@onet.eu

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu