Święto Młodej Sztuki w MDK Lubliniec. Jakie prace przygotowano? [ZDJĘCIA]

Święto Młodej Sztuki w MDK Lubliniec. Jakie prace przygotowano? [ZDJĘCIA]

13 maja 2022, godz. 8:22
Udostępnij: Kopiuj link

Młodzi artyści sekcji Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu zaprezentowali swoje prace. W czwartek 12 maja w holu MDK otwarto niezwykłą wystawę w ramach Święta Młodej Sztuki. Prace młodych, zdolnych artystów sekcji plastycznych, malarskich, ceramicznych i rękodzielniczych naprawdę robią wrażenie.

Tegoroczne hasło wystawy to „Sąsiedzki wehikuł dobrych serc”. Taki wehikuł rzeczywiście stanął w holu MDK. Został zbudowany przez kreatywnych podopiecznych Doroty Kucharczyk. W trakcie wydarzenia zaprezentowano prace następujących sekcji:

  • Zajęcia plastyczne – instruktor Marzena Zając
  • Malarstwo emocjonalne – instruktor Marzena Zając 
  • Ceramika dla dzieci – instruktor Anna Bałdyga 
  • Rękodzieło kreatywne – instruktor Dorota Kucharczyk 

 
Gratulujemy talentu wszystkim naszym artystom! Pokazaliście prawdziwe arcydzieła. To była uczta dla oka i ducha. Życzymy Wam jeszcze więcej radości i poczucia satysfakcji z realizowania swoich pasji podczas zajęć w naszych sekcjach – napisał MDK Lubliniec.

Tegoroczne hasło wystawy odnosi się także do pomocy, którą niesiemy obywatelom Ukrainy. Wiele prac powstało pod wpływem inspiracji twórczością ukraińskiej artystki ludowej Marii Prymaczenko. 

Prace można oglądać w holu MDK. Poniżej kilka zdjęć z otwarcia wystawy.

Galeria: Święto Młodej Sztuki 2022

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu