Teatr po Pracy na Festiwalu Edukacyjnym w Katowicach

Teatr po Pracy na Festiwalu Edukacyjnym w Katowicach

16 maja 2022, godz. 11:16
fot. i inf. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Teatr po Pracy znany jest ze spektakli poruszających ważne tematy społeczne. Podczas Festiwalu Edukacyjnego „Teatr+Integracja” zaprezentował swoje dobre praktyki związane z integracją i edukacją osób dorosłych.

Wydarzenie odbyło się 13-15 maja w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” i obejmowało  trzydniowe warsztaty połączone z panelem dyskusyjnym i prezentacjami praktyk animatorów kultury i nauczycieli z całego województwa śląskiego. Poruszano ważny temat związany z wykorzystaniem narzędzi edukacji teatralnej do wspierania procesów integrujących dzieci, młodzież i dorosłych. Organizatorem Festiwalu Edukacyjnego „Teatr+Integracja” jest Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM, Teatr Zagłębia w Sosnowcu oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach.

Teatr po Pracy wystąpił podczas panelu: „Prezentacje najciekawszych projektów i dobrych praktyk”. Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, przybliżyła uczestnikom Festiwalu historię Teatru po Pracy i opowiedziała o spektaklu „Nie taki sam”, który porusza problematykę integracji  i edukacji osób dorosłych w codziennym życiu oraz w strukturach teatru. Z muzyczną niespodzianką na scenie wystąpili aktorzy Teatru po Pracy: Martyna Młynarska-Modlińska, Karol Kukowka i Marek Sklarczyk.

Spektakl „Nie taki sam” wyreżyserowała Agnieszka Raj-Kubat. Scenariusz oparty został na książce Ireneusza Czesława Giminskiego: „Wautyzmwzięci”, ojca dorosłego, autystycznego syna. Sztuka wzrusza, odznacza się piękną muzyką i wspaniałą grą aktorska. Dotyka tematów niełatwych, jednak czyni to w bardzo przystępny sposób. Premiera spektaklu „Nie taki sam” miała miejsce 8 kwietnia 2018 r. w MDK.

Galeria: Teatr po Pracy na Festiwalu Edukacyjnym w Katowicach

fot. MDK Lubliniec fot. MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu