Dwa mandaty w jeden dzień

Dwa mandaty w jeden dzień

17 maja 2022, godz. 8:54
Źródło: KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Takie sytuacje raczej nie zdarzają się zbyt często. W ubiegłą sobotę funkcjonariusze lublinieckiej drogówki dwukrotnie zatrzymali kierowcę za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Między pierwszym, a drugim zatrzymaniem minęło kilka minut.

Zdarznie opisuje KPP Lubliniec:

„W sobotę 14 maja, krótko po godzinie 8.00 rano, w Boronowie na ulicy Wolności policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 15 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem mieszkaniec powiatu myszkowskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł i 2 punktami karnymi. Po kilku minutach w Psarach ten sam kierowca został ponownie zatrzymany przez inny patrol drogówki. Tym razem zmierzona prędkość kierującego volkswagenem była dużo wyższa. Policyjny radar wykazał, że w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się on z prędkością 85 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem mężczyzna został ukarany madndatem karnym w wysokości 800 złotych, a na jego konto dopisanych zostało 6 punktów karnych.”

Jednocześnie przypomina się o nowym taryfikatorze mandatów, który obowiązuje od 1 stycznia. Kary za łamanie przepisów są znacznie wyższe niż rok temu. Apeluje się o rozważną i ostrożną jazdę.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu