Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

21 tysięcy złotych dla MDK w Lublińcu. Zostanie wystawiony plenerowy spektakl

21 tysięcy złotych dla MDK w Lublińcu. Zostanie wystawiony plenerowy spektakl

17 maja 2022, godz. 11:06
nadesłane: MDK Lubliniec, fot. Atelier,
Udostępnij: Kopiuj link

Miejski Dom Kultury w Lublińcu otrzymał 21 tys. na realizację zadania w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2022”. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na wystawienie spektaklu plenerowego „Alejchem Szalom” w Lublińcu i Wrocławiu.

Reżyserem spektaklu „Alejchem Szalom” jest Agnieszka Raj-Kubat. Opowiada on losy rodziny żydowskiej z uwzględnieniem sylwetki patronki naszego miasta, Edyty Stein. To właśnie tutaj, do Lublińca, przyjeżdżała odwiedzać swoich dziadków i krewnych. W tym roku celebrujemy 80. rocznicę śmierci tej niesamowitej kobiety, patronki Lublińca i całej Europy.

Spektakl swoją premierę miał w 2018 r. na Rynku Miejskim w Lublińcu. W przedsięwzięciu wzięło udział blisko 40 osób, w tym aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Grzegorz Kwas. „Alejchem szalom” zdobył serca widzów i wspaniałe recenzje, m.in. dr Janusza Hurnika.

Plenerowy spektakl „Alejchem szalom” w wykonaniu Teatru po Pracy zostanie wystawiony w Lublińcu oraz Wrocławiu, w którym ogłoszono rok 2022 Rokiem Edyty Stein. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura - Interwencje. Edycja 2022”.

Jednocześnie przypominamy, że 22 maja o godz. 19.00 na Rynku Miejskim w Lublińcu zostanie wystawiony inny, wcześniej zapowiedziany spektakl „Miasto moje”. Szczegółowy opis nadchodzącego wydarzenia można znaleźć >Tutaj<. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu