Zamykanie naczynek - jaki zabieg wybrać?

Zamykanie naczynek - jaki zabieg wybrać?

18 maja 2022, godz. 12:56
fot. shutterstock
Udostępnij: Kopiuj link

Rozszerzone naczynka to częsty problem doskwierający wielu osobom - w szczególności kobietom. Pojawiają się one najczęściej w okolicach twarzy. Są także osoby borykające się z naczynkami na nogach. Co jednak ważne, wcale nie musimy się na nie godzić i za każdym razem starać się je maskować. Istnieje wiele sposobów na zamknięcie naczynek, a wiele z nich jest bezbolesnych.

Jaki zabieg na zamykanie naczynek?

Szczególnie polecanym zabiegiem na pozbycie się rozszerzonych naczynek jest laserowe zamykanie naczynek, Warszawa z kolei ma do zaoferowania wiele renomowanych placówek specjalizujących się w tym zadaniu. Warto pamiętać o wyborze odpowiedniej placówki, bo to właśnie jakość oferowanych usług, doświadczenie i posiadany sprzęt determinują czy zabieg się powiedzie. Czynniki te są również istotne, by mieć pewność, że zabieg zamykania naczynek zostanie w pełni bezpiecznie przeprowadzony.

Zamykanie naczynek - dla kogo?

Z efektów osiągniętych dzięki laserowemu zamykaniu naczynek będą w pełni zadowolone nie tylko osoby borykające się z rozszerzonymi naczynkami. Zabieg ten polecany jest w szczególności osobom z problemem:

  • naczyniaków płaskich,
  • naczyniaków rubinowych,
  • naczyniaków gwiaździstych,
  • trądziku różowatego,
  • rumienia,
  • rozszerzonych porów.

Co jednak ważne, drobne zmiany na naszej skórze nie powinny być bagatelizowane. Często nawet te niewielkie mogą doprowadzić do poważnych dolegliwości.

Zamykanie naczynek - co po zabiegu?

Po zamykaniu naczynek wszelkie zmiany na naszej skórze zostają zmniejszone. Laseroterapia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na  zamykanie i usuwanie naczynek. Warto jednak wiedzieć, że po przeprowadzonym zabiegu nasza skóra wymaga gojenia. Jest to jednak proces bardzo krótki. Po zabiegu zamykania naczynek należy pamiętać o:

  • unikaniu ekspozycji na słońce,
  • unikaniu sauny, jacuzzi i podgrzewania obszaru ciała, który był poddany zabiegowi,
  • unikaniu kosmetyków i preparatów, które mogą podrażnić skórę przez kilka dni od wykonanego zabiegu,
  • kosmetykach z filtrem, które ochronią nas przed promieniowaniem UVA i UVB.

Zamykanie naczynek - po jakim czasie widoczne pierwsze rezultaty?

Na efekty zabiegu zamykania naczynek nie musimy długo czekać. Już po pierwszym zabiegu (po wygojeniu) są one widoczne gołym okiem. Aby cieszyć się ze spektakularnych efektów, musimy jednak pamiętać o odpowiedniej ochronie i stosowaniu się do zaleceń. Przy większym problemie specjalista ustala konieczną ilość zabiegów, która pozwoli osiągnąć oczekiwane rezultaty. Pamiętajmy, że to właśnie on, nie my powinniśmy decydować o ilości zabiegów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu