Pomysł na piątkowe popołudnie: spotkanie autorskie oraz kodowanie w Lubitece

Pomysł na piątkowe popołudnie: spotkanie autorskie oraz kodowanie w Lubitece

19 maja 2022, godz. 11:32
Udostępnij: Kopiuj link

Już jutro (20.05) w Lubitece odbędzie się spotkanie z Łukaszem Łebkiem oraz warsztaty kodowania i programowania. To dobre pomysły na spędzenie piątkowego popołudnia.

Spotkanie z Łukaszem Łebkiem, autorem książki „Co gryzie weterynarza” oraz bloga „Nie zadzieraj z weterynarzem” (godz. 17.00)

Łukasz Łebek to lekarz weterynarii, w 2013 roku ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Na co dzień pracuje w jednej z Tarnogórskich przychodni weterynaryjnych. Zawodowo zajmuje się psami, kotami, królikami oraz innymi puchatymi stworzeniami. Interesuje się szeroko pojętą interną, nie lubi natomiast chirurgii. W pracy ceni sobie szczerość w kontaktach z opiekunami zwierząt. Prowadzi bloga, na którym dzieli się historiami z gabinetu weterynaryjnego, starając się jednocześnie przemycić treści edukacyjne. Napisał również dwie książki dla dzieci:

- "Wszystko o... krowach : książka, która odkryje przed twoim dzieckiem fascynujący świat tych znanych i cenionych zwierząt";
- "Czy krowy jeżdżą do weterynarza?".

W książce w humorystyczny sposób, wyjaśnia, czego lepiej nie mówić weterynarzowi, dlaczego praca w terenie nie jest dla wszystkich i czym nie karmić naszych zwierząt, jeśli naprawdę je kochamy.

Warsztaty kodowania i programowania (godz. 17.00)

Kolejna propozycja jest skierowana do najmłodszych. Tematem warsztatów kodowania i programowania będzie bajka o pomaganiu innym i szacunku dla starszych – „Brat i siostra”. Lubiteka zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat.

We współczesnej rzeczywistości programowanie i kodowanie jest jedną z ważniejszych umiejętności, a połączone z teatrzykiem kukiełkowym daje najmłodszym dobrą zabawę z nauką.Programowanie i kodowanie z robotami to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie, czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona do 15 osób, decyduje kolejność przyjścia. Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie"Na dobry początek" 2021.

Galeria: Nadchodzące wydarzenia w Lubitece

plakat: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu plakat: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu