Nadchodzące wydarzenia w Lubitece

Nadchodzące wydarzenia w Lubitece

23 maja 2022, godz. 12:19
Źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Przedstawiamy zaproszenia na nadchodzące w tym tygodniu wydarzenia w Lubitece.

24 maja, godz. 17.00:

Warsztaty czytelnicze z elementami inscenizacji ANKA CZYTANKA dla dzieci w wieku 4-10 lat wraz z rodzicami. Prowadzenie: Anna Trzepizur. Warsztaty są formą aktywnego czytelnictwa. Uczestnicy słuchają historii i od razu ją odgrywają, wszyscy stają się aktorami. Wcielają się w różne role a narracja opowieści jest tak skonstruowana, że uczestnicy wchodzą w interakcję z innymi. Dodatkowo pojawiają się kostiumy i rekwizyty, które wzbogacają zajęcia i pozwalają uczestnikom przenieść się w świat wyobraźni.

Spotkania czytelniczo-teatralne będą okazją do kontaktu z drugim człowiekiem, wspólnego działania i przeżywania różnych emocji. Do śmiechu i wzruszeń. Projekt dofinansowany przez Fundację BGK  w programie "Na dobry początek" 2021.

24 maja godz. 17.30:

Wtorki z pasjami, "Namibia i Tanzania - dwie wyprawy". Zapraszamy wszystkich ciekawych świata i tych, którzy choć na chwilę chcieliby oderwać się od codziennych obowiązków w „podróż" do Afryki. W tej „podróży" poznacie miejsca niezwykłe: krater Ngorongoro, Dead Vlei- Martwą Dolinę, Góry Erongo, Wybrzeże Szkieletów; posłuchacie opowieści o Serengeti, o ludziach z plemienia San, o kilkusetletnich roślinach i o odnalezieniu meteorytu Hoba.
O bezdrożach Namibii i Tanzanii  opowie Wam Agnieszka Żegraj.

25 maja, godz. 17.00:

Czytomaniacy - Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i młodzieży. Lubisz rozmawiać o literaturze, a może wolisz słuchać, jak inni opowiadają o swoich wrażeniach po lekturze zapraszamy do Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki! Na spotkaniu dyskutować  będziemy o książce „Sierota, bestia, szpieg". To połączenie młodzieżówki z sensacją historyczną, osadzoną w realiach II wojny światowej. Główna bohaterka Sara wplątuje się w szpiegowskie rozgrywki, ryzykując swe życie aby odwrócić nieszczęśliwy los.

Spotkania klubu odbywają się raz miesiącu. Do dyskusji o książkach może dołączyć każdy. Formuła spotkań jest luźna i ma sprzyjać swobodnym rozmowom o lekturze. Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki to polski odpowiednik zainicjowanej w Wielkiej Brytanii akcji reading groups czyli bardzo popularnych grup czytelniczych. Moderatorem naszego klubu jest Mariola Widera.

27 maja, godz. 17.00

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu z okazji jubileuszu 750-lecia Miasta Lublińca
zaprasza na wykład o genealogii  z ALANEM JAKMANEM członkiem-założycielem Stowarzyszenia Polscy Profesjonalni Genealodzy, członkiem Polskiego Towarzystwa Genealogicznego oraz Association of Professional Genealogists. "Detektywi na tropie rodzinnych historii: zagłębie dziejów rodzinnych".

27 maja, godz. 16.00-18.30

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu oraz Stowarzyszenie LubiGRAje zapraszają na piątkowe spotkanie z planszówkami GRA TOCZY SIĘ DALEJ
 
Gry planszowe stają się coraz bardziej popularne. O można o nich znaleźć wiele recenzji, blogów, a nawet kanałów na YouTube. W planszówki grają dzieci i dorośli. Były znane były już w starożytności. Są doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Czy chcecie spędzić miło czas to wpadnijcie do biblioteki na spotkanie przy grach planszowych. Znajdą się u nas gry do których można zasiąść w każdym wieku.

Nasz prowadzący Grzegorz Drynda pomoże z wyborem odpowiedniej gry oraz objaśni zasady.
Czekamy na Was!!!

27 maja, godz. 17.00

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat na ostatnie warsztaty kodowania i programowania połączone z BAŚNIOWYM TEATRZYKIEM KUKIEŁKOWYM"O żabkach i żuczku", która opowiada o pomocy sąsiedzkiej. Prowadzenie Iwona Śleziona-Plawgo. We współczesnej rzeczywistości programowanie i kodowanie jest jedną z ważniejszych umiejętności, a połączone z teatrzykiem kukiełkowym daję najmłodszym fajną zabawę z nauką. Programowanie i kodowanie z robotami, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Zajęcia bezpłatne!! Liczba miejsc ograniczona 15 osób, decyduje kolejność przyjścia!!!

28 maja, godz. 11.00

Rodzinne warsztaty razem w świat nowych technologii. KODOWANIE DLA MALUCHA dla dzieci w wieku 4-6 lat. Jeśli chcecie aktywnie spędzić wartościowy czas ze swoimi maluchami, postawić z nimi pierwsze kroki w cyfrowym świecie to przyjdźcie do Lubiteki. Prowadzenie Iwona Śleziona-Plawgo.

Zajęcia te mają charakter ogólnorozwojowy i wpływają pozytywnie na różne sfery funkcjonowania dziecka. Kodowanie to nie tylko świetna zabawa, ale również nauka. Dzieci ćwiczą pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową, myślenie logiczne i abstrakcyjne, koncentrację, poczucie symetrii i odbicia lustrzane. Zajęcia z kodowania to wstęp do programowania. Zajęcia bezpłatne!! Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność przyjścia!!!

Galeria: Nadchodzące wydarzenia w Lubitece

źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu