Spotkanie wiceministra Rozwoju i Technologii z samorządowcami z regionu

Spotkanie wiceministra Rozwoju i Technologii z samorządowcami z regionu

24 maja 2022, godz. 7:51
inf. pras. Biuro Poselskie Andrzeja Gawrona
Udostępnij: Kopiuj link

17 maja w Sali OSP Lubsza w Gminie Woźniki odbyło się spotkanie Pana Piotra Uścińskiego Wiceministra Rozwoju i Technologii z samorządowcami z naszego regionu. Miejsce było nieprzypadkowe – Woźnicki Samorząd jest aktualnie w toku postępowania w zakresie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Rozmowa dotyczyła działań i zamierzeń legislacyjnych Ministerstwa w materii planowania przestrzennego w ramach konsultacji społecznych. 

Ład przestrzenny w wielu miejscach od kilkunastu lat jest nieodwracalnie naruszany. Ale przecież ład przestrzenny to nie tylko kwestie estetyczne, należy zwrócić uwagę również na aspekty społeczne. Ministerstwo ma w zamiarach przyśpieszenie i uproszczenie procedury tworzenia planów zagospodarowania przestrzennego przede wszystkim poprzez uchylenie do 2025r. studiów zagospodarowania przestrzennego – dokumentów kosztownych w opracowywaniu i często blokujących procedurę (konieczność zmiany studium przed zmianą planu).

Sama procedura ma, w założeniach Ministerstwa, być maksymalnie uproszczona, aby uchwalenie planu zajmowała nie lata a miesiące. Przy okazji wykorzystując instrumenty cyfrowe należy maksymalnie zwiększać partycypację społeczności lokalnej w procedurze opracowania planu. Czas na dokonywanie mniejszych poprawek z uwagi na błąd lub konieczność drobnej korekty ustaleń  w planie ma zostać skrócony do 2 miesięcy.

Andrzej Gawron Poseł Ziemi Lublinieckiej: „Dziękuję Gminie Woźniki za profesjonalne przygotowanie spotkania oraz wspaniałe przedstawienie Ziemi Woźnickiej w krótkiej prezentacji. Dziękuję wszystkim samorządowcom z naszego regionu - za Państwa obecność i merytoryczną dyskusję.”

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu