Przejazdy kolejowe w rejonie Droniowiczek zostaną utrzymane w dotychczasowej kategorii

Przejazdy kolejowe w rejonie Droniowiczek zostaną utrzymane w dotychczasowej kategorii

24 maja 2022, godz. 12:26
inf. nadesłana: Biuro Poselskie Andrzeja Gawrona
Udostępnij: Kopiuj link

Z przejazdów kolejowych w rejonie Droniowiczek korzystają głównie rolnicy – jest to najkrótsza droga aby dostać się do pól uprawnych. Jeszcze w 2017 r. funkcjonowanie przejazdów na drogach niemających statusu drogi publicznej było zagrożone – wówczas udało się to nieco odwlec w czasie. Teraz temat powrócił, jednak przejazdy uda się utrzymać w dotychczasowej kategorii. Sprawę opisuje Biuro Poselskie Andrzeja Gawrona:

„Radni Rady Miejskiej w Lublińcu Pan Adam Richter oraz Pan Jan Springwald zgłosili do Biura Poselskiego, że ponownie na przejazdach kolejowych zawisły tabliczki informujące o zamknięciu.” - podaje Biuro.

Jak można przeczytać na tabliczce (zdj. główne), przejazd na drodze niepublicznej może funkcjonować tylko jako przejazd kategorii F: 


„Do kategorii F zalicza się przejazdy kolejowo-drogowe i przejścia zlokalizowane na drogach wewnętrznych. Przejazdy kolejowo-drogowe i przejścia kategorii F wyposaża się:

  1. w rogatki stale zamknięte, otwierane w razie potrzeby przez użytkowników lub
  2. zgodnie z warunkami technicznymi określonymi dla kategorii A albo B (otwierane przez upoważnionego pracownika lub samoczynne systemy przejazdowe)."

(źródło: bezpieczny-przejazd.pl)


„Niezwłocznie podjęliśmy działania aby sytuację wyjaśnić. 6 maja zostało zwołane spotkanie robocze w biurze poselskim z udziałem rolników. Z powodu trwających prac parlamentarnych spotkanie koordynował Dawid Smol, Radny Rady Powiatu w Lublińcu i Dyrektor Biura Poselskiego Posła Andrzeja Gawrona. Dzięki pomocy Posła Ziemi Lublinieckiej w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele PKP. Zapadła decyzja o konieczności wizyty w Urzędzie Miejskim - spotkanie z Panem Burmistrzem Edwardem Maniurą odbyło się w tym samym dniu. W następnym tygodniu z inicjatywy władz Lublińca odbyły się: wizja lokalna na przejazdach kolejowych oraz kolejne spotkanie z rolnikami i przedstawicielami PKP. Burmistrz Lublińca Pan Edward Maniura zadeklarował, ze Lubliniec przejmie drogi dojazdowe do przejazdów, dzięki czemu uda się je utrzymać w dotychczasowej kategorii – przejazdy pozostaną otwarte.”

Cieszę się, że władze Lublińca pozytywnie załatwiły zgłaszane przez radnych oraz mieszkańców sprawy przejazdów – przekazał Andrzej Gawron, Poseł Ziemi Lublinieckiej – mam nadzieję, że równie pozytywna decyzja zapadnie co do budynku mieszkalnego w okolicach Kokotka, wiem że rozmowy w tej sprawie trwają. Dziękuję Panu Radnemu Adamowi Richterowi oraz Panu Radnemu Janowi Springwaldowi za zainteresowanie tematem oraz przedstawicielom PKP za pozytywne podejście do sprawy na rzecz naszych rolników

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu