Fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy w Lublińcu

Fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy w Lublińcu

24 maja 2022, godz. 13:31
fot. i inf. nadesłane: Fundacja Dr Clown
Udostępnij: Kopiuj link

Śląski oddział Fundacji Dr Clown poszukuje wolontariuszy. Możesz ostać menadżerem uśmiechu i dołączyć do kolorowego zespołu najbardziej uśmiechniętej organizacji w Polsce.

W związku z powrotem na szpitalne oddziały Fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy w Lublińcu. Nabór skierowany jest do osób, które chciałyby odwiedzać małych pacjentów w szpitalu jako Doktor Clown, a także tych, które chcą wspomóc fundację oferując wsparcie graficzne, psychologiczne czy logistyczne.

Czym zajmują się wolontariusze?

Wolontariusze Fundacji Dr Clown realizują program „terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych m.in. w SPZOZ w Lublińcu. Wykorzystując uśmiech i zabawę odwracają uwagę małych pacjentów od szpitalnej rzeczywistości, wzmacniają motywację do walki z chorobą i przywracają poczucie bezpieczeństwa. Wizyty Doktorów Clownów mają na celu zminimalizowanie napięć emocjonalnych, uczucia zagrożenia, strachu i lęku spowodowanych trudną sytuacją chorego oraz przyspieszenie rekonwalescencji. 

Gdzie się zgłosić?
Osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji Dr Clown proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: bit.ly/37UYBaH
Dla wszystkich odbędzie się spotkanie informacyjne, a następnie obowiązkowe szkolenie wstępne. Więcej szczegółów na profilu Facebook Fundacja Dr Clown Region Śląsk oraz pod e-mailem: wolontariat.slask@drclown.pl. 

Aby zostać wolontariuszem Fundacji Dr Clown należy mieć ukończone 18 lat. 

O Fundacji Dr Clown: 
Fundacja Dr Clown od 1999 r. realizuje program terapii śmiechem w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych  i opiekuńczych. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji Dr Clown docierają w ten sposób do prawie 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 100 miastach w całej Polsce. Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji Dr Clown w szpitalach i placówkach zostały wstrzymane do odwołania, ale program terapii śmiechem kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Od 1 czerwca 2020 rodzice mają możliwość umawiania dzieci na indywidualne wizyty online z Doktorami Clownami w ramach usługi Śmiechofonu. 

źródło: Fundacja Dr Clown

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu