Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Działania „Prędkość” na drogach pow. lublinieckiego – 42 na 45 kierowców przekroczyło prędkość

Działania „Prędkość” na drogach pow. lublinieckiego

27 maja 2022, godz. 11:37
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

26 maja policjanci przeprowadzili na drogach powiatu lublinieckiego działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość. Spośród 45 skontrolowanych pojazdów 42 kierowców nie przestrzegało ograniczeń prędkości.

Działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość" były prowadzone przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, a główny ich cel to ograniczenie liczby wypadków i kolizji spowodowanych przez drogowych piratów. 

Podczas wczorajszej akcji na drogach powiatu lublinieckiego skontrolowano łącznie 45 pojazdów. Mundurowi ujawnili 42 przekroczenia prędkości, wystawili 32 mandaty karne, a wobec 8 kierujących zastosowali pouczenie. W dwóch przypadkach zatrzymani do kontroli kierujący nie dość, że przekroczyli dopuszczalną prędkość, to w trakcie kontroli okazało się, że wcześniej stracili uprawnienia do kierowania. Dodatkowo wsiedli za kierownicę swoich pojazdów pomimo orzeczonego wobec nich sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niestosowanie się do postanowień sądu grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zapowiadają, że podobnych działań związanych z kontrolą przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach powiatu lublinieckiego będzie w najbliższym czasie więcej, gdyż pomimo licznych policyjnych apeli i prowadzonych działań profilaktycznych niektórzy kierowcy w dalszym ciągu nie przestrzegają obowiązujących przepisów i znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość stwarzając tym samym bardzo duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu