Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Idealne książki na wakacje - co warto zabrać do plecaka?

Idealne książki na wakacje - co warto zabrać do plecaka?

30 maja 2022, godz. 7:49
Materiał zewnętrzny, fot. pixabay.com
Udostępnij: Kopiuj link

Wybór dobrej książki na wakacyjny wyjazd wcale nie musi być trudny. Jeżeli jednak nie chcesz uniknąć sytuacji, w której zabrana w podróż lektura nie spełnia twoich oczekiwań, koniecznie sprawdź przygotowane przez nas propozycje.

  1. Kultowa powieść fantasy
  2. Klasyka polskiej literatury
  3. Jedna z najciekawszych lektur szkolnych
  4. Co jeszcze warto przeczytać? 

Dzięki temu nie tylko zapewnisz sobie wiele godzin spędzonych nad świetną książką, ale też nadrobisz popularne i zarazem świetnie napisane tytuły, których po prostu nie wypada nie znać. W zestawieniu uwzględniono zarówno klasykę, jak i powieści z takich gatunków jak fantasy oraz horror.

Kultowa powieść fantasy

Trudno znaleźć kogoś, kto wymieniając swoje ulubione powieści fantasy, pominąłby "Władcę Pierścieni". Nie każdy jednak wie, że jeden z drugoplanowych bohaterów, który miał ogromny wpływ na całą historię, pojawił się już wcześniej na kartach innej powieści. Jest to oczywiście książka Hobbit, która spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom.  

Klasyka polskiej literatury

Adam Mickiewicz, jeden z najwybitniejszych polskich poetów, ma na swoim koncie wiele świetnych książek. Pomimo tego to właśnie Pan Tadeusz często wskazywany jest jako ta, którą każdy powinien przeczytać. Wydana w czerwcu 1834 r. publikacja wciąż zachwyca kolejne pokolenia czytelników.  

Jedna z najciekawszych lektur szkolnych

Słynna powieść Fiodora Dostojewskiego Zbrodnia i kara wciąga od pierwszej do ostatniej strony i ukazuje także wewnętrzną walkę sprawcy z wyrzutami sumienia. Zbrodnię opisaną w książce każdego roku poznają uczniowie, którzy często przyznają, że autor stworzył bardzo ciekawych bohaterów, dzięki czemu książkę świetnie się czytało. Pomysł na jej napisanie przyszedł ponoć wtedy, gdy autor przebywał na katordze, dzięki czemu mógł inspirować się psychologią współwięźniów i obserwować, jak wpływają na nich wyrzuty sumienia.

Co jeszcze warto przeczytać?

Zdecydowanie nie warto ograniczać się wyłącznie do klasyki literatury, bo można przez to stracić szansę na poznanie wielu interesujących tytułów. Z drugiej strony pomimo upływu lat, takie pozycje jak „Lśnienie” Stephena Kinga czy „Wielki Gatsby” Francisa Scotta Fitzgeralda z 1925 roku wciąż potrafią wciągnąć i zachwycić czytelników, a dodatkowo stają się inspiracją dla filmowców. Pierwsza z nich na pewno spodoba się miłośnikom horroru, natomiast druga luźno bazuje na relacji autora z jego żoną. Powieść była ekranizowana już 5 razy, ale Hollywood z pewnością nie powiedziało w tej kwestii ostatniego słowa.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu