Na drogach pow. lublinieckiego trwają dziś działania „Prędkość”

Na drogach pow. lublinieckiego trwają dziś działania „Prędkość”

31 maja 2022, godz. 9:39
źródło inf. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Dziś, czyli we wtorek 31 maja, od godziny 06.00 do 22.00 trwa policyjna akcja „Prędkość”. Działania są prowadzone na terenie całego powiatu lublinieckiego. 

Jak czytamy na stronie KPP Lubliniec, głównym celem akcji jest zapobieganie wypadkom drogowym. Policjanci m.in. kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości i czy są trzeźwi. Wykorzystywane są laserowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Ponadto mundurowi kontrolują, czy kierujący stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. 

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców – informuje lubliniecka policja.

Podczas ostatniej przeprowadzonej na drogach powiatu lublinieckiego akcji „Prędkość” (26 maja) skontrolowano łącznie 45 pojazdów. Ujawniono wtedy 42 przekroczenia prędkości, wystawiono 32 mandaty karne, a wobec 8 kierujących zastosowano pouczenie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu