Nowy wóz strażacki dla OSP Tanina

Nowy wóz strażacki dla OSP Tanina

2 czerwca 2022, godz. 8:06
fot. Biuro Poselskie Andrzeja Gawrona
Udostępnij: Kopiuj link

29 maja (niedziela), odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Tanina. 

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w kościele w Lisowie. Następnie odbył się apel na placu przed remizą gdzie przekazano wóz. Środki na zakup pochodziły z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Gminy Herby. Samochód to Volvo FL 280 4.2/ 16  o wartości 792 791,00 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do sprowadzenia dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców tak zaawansowanego technologicznie samochodu. Niech dobrze służy – napisała OSP Tanina. 

Odkąd zostałem Państwa Posłem nawiązałem bardzo bliską współpracę ze Strażakami Ziemi Lublinieckiej. To fantastyczne, zaangażowane osoby. Cieszę się, że mamy okazję po raz kolejny przywitać u nas nowy wóz bojowy. Na każdym etapie wspierałem proces pozyskiwania samochodu ratowniczo-gaśniczego – tego typu inwestycje podnoszą bezpieczeństwo mieszkańców, a dobrze wyposażona jednostka zachęca młode osoby do wstępowania w szeregi OSP. W latach 2015-2021 w Powiecie Lublinieckim zakupiono 12 nowych wozów strażackich. Tylko w tym roku planowany jest zakup dwóch kolejnych samochodów dla OSP z naszego powiatu (…) – przekazał Andrzej Gawron, Poseł Ziemi Lublinieckiej.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu