Fotografia produktowa - rozwiń swój e-biznes

Fotografia produktowa - rozwiń swój e-biznes

2 czerwca 2022, godz. 8:11
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

Fotografia produktowa nieustannie tworzy coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców. Szczególnie doceniają ją osoby prowadzące swój biznes w sieci. Jak nietrudno się domyślić bez zdjęć produktowych ciężko w dzisiejszych czasach sprzedać cokolwiek a czasem nawet nie będziemy mogli wystawić takiej oferty na przykład na portalu aukcyjnym. Warto jednak wiedzieć, że fotografia produktowa aby była skuteczna powinna być wysokiej jakości. Przeciętne zdjęcia, które posiada większość konkurencji nie spowodują, że to właśnie nasza oferta będzie zwracała większą uwagę kupujących.

Fotografia produktowa - najważniejsze cechy

Wydawać by się mogło, że fotografia produktowa to po prostu zdjęcie produktu na białym tle. Nic bardziej mylnego. Profesjonalny packshot pomimo z pozoru prostego wyglądu potrafi skutecznie zachęcić do odwiedzenia naszej oferty. Jakie więc są cechy dobrej fotografii produktowej?

  • światło - dobre oświetlenie to klucz do atrakcyjnego packshotu. Poprawnie oświetlony produkt bez zbędnych cieni czy blików światła jednak z idealnie widocznym kształtem oraz fakturą materiału.
  • kolory - to zasługa studyjnych lamp błyskowych oraz fachowej obróbki graficznej. Każda fotografia produktowa po zgraniu do komputera jest poddawana zaawansowanej obróbce graficznej przez fotografa produktowego.
  • szczegóły - wyraźne i ostre zdjęcie produktowe przekaże wszystkie istotne informacje o przedmiocie.
  • ciekawy kadr - miniaturka, na której od razu widzimy wszystkie właściwości produktu to bardzo mocny impuls do odwiedzenia oferty. 

Ile fotografii produktowych wykonać?

To częste pytanie mocno powiązane z naszym budżetem gdyż jak wiadomo każde dotatkowe zdjęcie kosztuje pewną kwotę. Czy jednak warto pozornie oszczędzić i nie pokazać wszystkich cech oferowanego przedmiotu? Zdecydowanie nie! Pamiętajmy, że każda kolejna fotografia produktowa znacząco zwiększa prawdopodobieństwo zakupu. Badania wykazały, że kupujący mając do wyboru podobne oferty tego samego przedmiotu wybierze tą, która ma więcej ciekawych zdjęć, nawet jesli oferta jest droższa.

Czy fotografia produktowa pomoże sprzedać moje przedmioty?

Niektórzy przedsiębiorcy wahają się czy ich oferta może zostać przedstawiona w lepszy sposób. Nawet najbardziej oczywiste przedmioty codziennego użytku z pomocą profesjonalnego fotografa produktowego zyskają nowe oblicze. Wydawać by się mogło, że produkty takie jak na przykład wiertło i tak zostaną kupione z potrzeby użytkowej. Jednak oferty z ciekawymi fotografiami produktowymi odnotowują znacznie lepsze wyniki niż te z podstawowym, jednym zdjęciem produktu.

Zainteresowała Cię powyższa wiedza i chcesz wiedzieć więcej? Zobacz w jaki sposób tworzymy fotografię produktową w naszym obszernym  artykule!

https://www.fotographia.pl/fotografia-produktowa-zobacz-jak-pracujemy/

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu