Rozstrzygnięto konkurs na hymn Lublińca

Rozstrzygnięto konkurs na hymn Lublińca

7 czerwca 2022, godz. 12:17
graf. i inf. UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Rozstrzygnięto konkurs na hymn Lublińca. Zwyciężył w nim Krzysztof Gembała, autor słów i muzyki utworu „Nasze Miasto”.

Decyzja o zwycięzcy została podjęta na posiedzeniu Komisji Konkursowej w dniu 31 maja. Do Rady Miejskiej skierowano projekt uchwały, który zakłada wyrażenie pozytywnego stanowiska dotyczącego wykonywania utworu pod tytułem „Hymn Miasta Lubliniec" w trakcie uroczystości miejskich oraz w trakcie innych uroczystości, gdy okoliczności za tym przemawiają. Projekt będzie rozpatrywany na uroczystej sesji, która odbędzie się 9 czerwca. 

Inauguracyjne wykonanie Hymnu Miasta Lubliniec planowane jest w tym samym dniu (czyli 9 czerwca) podczas Koncertu plenerowego na Bulwarze im. Franciszka Grotowskiego – czytamy w ogłoszeniu Burmistrza Lublińca.

Autor, Krzysztof Gembała, zamieścił już wcześniej w serwisie YouTube omawiany utwór. Warto zaznaczyć, że wtedy była to „Propozycja Hymnu Lublińca” i jak określił autor - „próbka”. 

Instrumenty są nagrane na zwykłym syntezatorze a wokale na karcie dźwiękowej laptopa, dlatego to tylko próbka, i utwór wymagał by pracy w prawdziwym studio - czytamy w opisie filmiku.

Melodia oraz słowa tekstu są dostępne na stronie Urzędu Miejskiego: https://lubliniec.eu/aktualnosc/hymn-miasta-lubliniec 
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu